نشانه هشداردهنده کمبود ویتامین B12

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۲۲, ۱۳۹۷

 • ویتامین ب 12

  خواب رفتگی پاها می‌تواند نشانه‌ای از کمبود ویتامین B12 باشد.

  به گزارش ایسنا، احساس خستگی، بروز زخم‌های دهانی و همچنین افت توان ذهنی از جمله علائم کمبود ویتامین B12 هستند اما درصورتیکه در پاهای خود احساس خواب رفتگی می‌کنید هم احتمالا با خطر کمبود این ویتامین مواجه هستید و این علائم نشان‌دهنده ضرورت گنجاندن خوراکی‌های حاوی این ویتامین به رژیم غذایی روزانه‌تان است.

  بدن برای ساختن گلبول‌های قرمز خون به ویتامین B12 نیاز دارد. همچنین برای حفظ سلامت سیستم عصبی و تولید DNA وجود این ویتامین ضروری است. به علاوه بدن برای تولید میلین از این ویتامین استفاده می‌کند. میلین ماده چربی است که اطراف عصب را می‌پوشاند. اما بدون وجود مقدار کافی از این ویتامین، عصب‌ها پوشش حفاظتی خود را از دست می‌دهند و فرد دچار احساس خواب رفتگی می‌شود.

  همچنین از دیگر علائم کمبود ویتامین B12 می‌توان به سردرد، احساس خستگی و از دست دادن اشتها اشاره کرد.

  به گزارش روزنامه اکسپرس، به گفته محققان، سال‌ها زمان نیاز است تا علائم کمبود ویتامین B12 ظاهر شود و تشخیص آن می‌تواند پیچیده باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تله مدیسین چیست؟ عرق نعناع : خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات نعناع اهوازی‌ها هنگام گرد و غبار در منزل بمانند/بیماران داروهایشان را به موقع مصرف کنند امضای تفاهم‌نامه دارویی و تجهیزاتی وزارت بهداشت و گمرک تشدید نظارت بر بازار داروی کشور طی ماه‌های آینده حاشیه و متن «پولی شدن معابر» / کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در کشور غفلت خانواده‌ها از آسیب‌های جنسی فرزندان پسر

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.