نتایج تزریق واکسن پاپیلوماویروس انسانی به زنان جوان در انگلیس

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۸, ۱۳۹۷

 • واکسن

  آمارهای جدید در انگلیس نشان می‌دهد که واکسن پاپیلوماویروس انسانی (HPV) می‌تواند تقریبا به طور کامل عفونت ناشی از این ویروس را در زنان جوان از بین ببرد.

  به گزارش ایسنا، واکسن HPV تقریبا عفونت ناشی از این ویروس را در زنان جوان از بین برده است و درصورتیکه تزریق آن در مردان هم انجام شود می‌تواند از هزاران مورد سالانه‌ی ابتلا به سرطان در این کشور جلوگیری کند.

  آمارهای جدید حاکی از آن است که میزان آلوده شدن به این ویروس در زنان ۱۶ تا ۲۱ ساله انگلیسی که در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ واکسینه شده‌اند حدود ۸۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

  همچنین انتظار می‌رود تزریق این واکسن به پسران هم گسترش پیدا کند چرا که کمیته مشترک واکسینه کردن و مصون سازی در انگلیس مقرون به صرف بودن این واکسن را تایید کرده است.

   ویروس پاپیلومای انسانی موجب می‌شود سالانه ۲۰۰۰ مرد در انگلیس به سرطان مبتلا شوند و حدود ۶۵۰ مورد فوتی به همراه دارد که بیشتر آن‌ها بر اثر سرطان گلو بوده است.

  پزشکان انگلیسی اظهار داشتند: اجرای برنامه واکسیناسیون HPV جان هزاران نفر را در این کشور نجات داده و افزودن پسران به گروه دریافت کننده این واکسن مطلوب است.

  به گزارش روزنامه تلگراف، برنامه واکسیناسیون HPV اولین بار در سال ۲۰۰۸ در انگلیس اجرا شد که ۸۰ درصد دختران ۱۵ تا ۲۴ ساله مصون شده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه از سفید شدن موی سر جلوگیری کنیم؟ خطر بازگشت بیماری گواتر به کشور با مصرف "نمک‌ دریا" بیمارستان‌های تهران چند ساله‌اند؟ انگیزه برخی اهداکنندگان خون، "آزمایش" است نه "اهدای خون" چگونگی بازنشستگی کارمندانی که "بیمه سلامت "دارند اجرای طرح "مخترع سلام" در پژوهشگاه علوم و غدد/ضرورت همسویی موضوع پژوهش‌ها با نیاز بیماران ساخت دستگاه پاستوریزاتور سرد برای حفظ کیفیت مواد غذایی در کشور

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.