مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در دوازدهمین روز اسفندماه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۲, ۱۳۹۶

 • بسته

  پیشنهاد پلیس برای اجرای آزمایشی طرح ترافیک جدید در ماه‌های نخست سال ۹۷،تشریح نامگذاری خیابان «کارگر شمالی» به نام «مصدق»،جزییات ورود بذر شاهدانه‌های تراریخته به کشور/ فریب تبلیغات را نخورید،تصمیم‌گیری برای کاربری مسجد تئاتر شهر با پیشنهاد هنرمندان از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در ۱۲ روز اسفندماه هستند.

  به گزارش ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز شنبه (۱۲اسفند)  ۵۸ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آنها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

  وضعیت اجرای طرح‌های ترافیکی پایتخت در روزهای پایانی سال

  محمدعلی نجفی – شهردار تهران – اعلام کرد که در روزهای پایانی سال تغییری در ساعات و محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اعمال نخواهد شد و شهرداری دست به اقداماتی نمی‌زند که برای مردم مشکل ایجاد شود.

  سهم ۱۵ درصدی زنان از مدیریت در شهرداری/برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۱۴ تا ۲۵ اسفند

   فاطمه راکعی- مشاور امور بانوان شهرداری تهران – از سهم ۱۵ درصدی زنان در امور مدیریتی شهرداری تهران خبر داد و گفت:‌ شهردار تهران قول داده است که تا چهار سال دیگر ارتقای مدیریت در حوزه مدیریت بانوان را شاهد باشیم.

  وی با بیان اینکه با دیدگاه نوین و مردمی‌تر به امور زنانه شهر رسیدگی می‌کنیم،اظهارکرد:  از ۶۸ هزار نفر پرسنل شهرداری ۹۰۰۰ نفر زن هستند و در پست‌های ارشد شهرداری تنها  ۶ الی۷ مدیر کل زن داریم وبیشتر زنان در حد مشاور در مناطق فعال بودند. مابقی در پست کارشناسی هستند و تعداد زیادی از زنان نیز اصلا پست سازمانی ندارند.

  تشریح نام گذاری خیابان «کارگر شمالی» به نام «مصدق»

  حجت نظری- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران – در مورد تغییرنام خیابان کارگر شمالی به مصدق گفت: چندی پیش با توجه به واکنش‌هایی که در فضای مجازی نسبت به نامگذاری تونل آرش- اسفندیار به نام مصدق صورت گرفت بررسی خیابانی به نام مرحوم مصدق در دستور کار قرار گرفت و سرانجام بر اساس پیشنهاداتی که در فضای مجازی و در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا توسط اعضاء مطرح شد، به این جمع بندی رسیدیم که خیابان کارگرشمالی به نام مرحوم مصدق نامگذاری شود.

  بازنگری استاندارد “قند” در ۲ محصول غذایی/ قند نوشابه کاهش یافت

  دکتر زهرا عبداللهی – مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت – از بازنگری استاندارد قند در چند فرآورده غذایی جدید خبر داد و گفت: صنایع غذایی موظف به اجرای این استانداردهای بازنگری شده هستند.

  وی با اشاره به برنامه ستاد ملی کاهش مصرف قند و شکر برای کاهش قند در دو محصول جدید اظهار کرد: ستاد ملی کاهش مصرف قند و شکر که سازمان‌های غذا و دارو، استاندارد و انجمن صنایع غذایی و دفتر بهبود تغذیه در آن حضور دارند، به‌طور مرتب برای کاهش قند در محصولات غذایی اقدامات کارشناسی را انجام می‌دهد. در حال حاضر یکی از این برنامه‌ها کاهش قند در شیرهای طعم‌دار است چون میزان قند آنها بالا است. جلسات بازنگری این برنامه نیز انجام شده و به‌صورت آزمایشی شیر کاکائو و شیر طعم‌دار با قند کمتر تولید شده است. استانداردهای آن نیز به زودی تصویب می‌شود.

  جزییات ورود بذر شاهدانه‌های تراریخته به کشور/ فریب تبلیغات را نخورید

  پرویز افشار – سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر- درباره ورود بذر شاهدانه‌های تراریخته به کشورگفت: بذر شاهدانه خوراکی به عنوان ماده غذایی در کشورما وجود دارد و قیمتش بسیار پایین است. وقتی بذری از خارج و با قیمت گزاف به فروش می‌رسد، قطعا میزان تتراهیدروکارابینولش بسیار بالاست و هرچه قدر میزان آن بالاتر باشد اعتیادآوری‌اش بیشتر است.

  توزیع «بن خرید مددجویان» کمیته امداد استان تهران از امروز

  ابوالفضل نوبخت – معاون اداری مالی کمیته امداد استان تهران – از توزیع ۶۹ هزار بن کارت برای مددجویان تحت حمایت از امروز( ۱۲ اسفند ماه) خبر داد و گفت: عیدی مددجویان تحت حمایت در قالب بن کارت ازامروز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

  ورود پلیس فتا به تخلفات انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان

  بطحایی – وزیر آموزش و پرورش – درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان از ورود پلیس فتا به این موضوع و ردیابی و مشخص شدن سامانه پیامک و آی پی که توسط آن تخلف صورت گرفته خبر داد و گفت: تخلفاتی صورت گرفته اما باید توجه کرد این انتخابات دو معلم به عنوان هیئت امنای صندوق ذخیره است و ما در انتخابات بزرگتر نیز تخلفاتی را شاهدیم.

  به جای سبزه، نهال نکارید

  در پی تشویق کاربران فضای مجازی به کاشت نهال به جای سبزه، یک کارشناس فضای سبز شهری بر ضرورت دقت در کاشت گیاهان تاکید می‌کند. یک متخصص اکولوژی گیاهی نیز می‌گوید: گونه‌هایی که خودسرانه در طبیعت کاشته می‌شوند می‌توانند جایگزین گونه‌های طبیعی شوند و توازن را در اکوسیستم منطقه به هم بزنند.

  ارسال برنامه حفاظت از پلنگ ایرانی به سازمان برنامه و بودجه

  علی تیموری -مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست – از ارسال برنامه حفاظت از پلنگ ایرانی به سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: برنامه تکثیر در اسارت یوزپلنگ آسیایی تهیه و برای این کار زمینی به مساحت ۳۰۰۰ هکتار در یزد پیش‌بینی شده است.

  پیشنهاد پلیس برای اجرای آزمایشی طرح ترافیک جدید در ماه‌های نخست سال ۹۷

  سردار محمدرضا مهماندار- رییس پلیس راهور تهران بزرگ – با تشریح برخی موارد در اجرای طرح ترافیک جدید شهرداری در سال ۹۷ پیشنهاد داد که این طرح در ماه‌های نخست به صورت پایلوت و آزمایشی اجرا شود.

  وی درباره طرح ترافیک جدید شهرداری تهران که اصرار بر اجرای آن همزمان با آغاز سال ۹۷ وجود دارد، گفت: طرح ترافیک ۹۷ شهرداری نسبت به سال قبل تفاوت اساسی پیدا نکرده است و تنها تغییر اساسی که نسبت به سال قبل دارد و اتفاقا مربوط به شورای شهر تهران هم هست، بحث نحوه پرداخت و هزینه برای ورود به طرح است وگرنه طرح از لحاظ محدوده فرقی نکرده است و سقف همچنان محدود است و هرکسی که پول بدهد نمی‌تواند وارد شود.

  به گزارش ایسنا ۵خبر پربازدید اداره اجتماعی به شرح زیر است:

  پیشنهاد پلیس برای اجرای آزمایشی طرح ترافیک جدید در ماه‌های نخست سال ۹۷

  تشریح نام گذاری خیابان «کارگر شمالی» به نام «مصدق»

  جزییات ورود بذر شاهدانه‌های تراریخته به کشور/ فریب تبلیغات را نخورید

  تصمیم‌گیری برای کاربری مسجد تئاتر شهر با پیشنهاد هنرمندان

  بازنگری دستور العمل حمل و نقل دانش‌آموزی / فعالیت آزمایشی سامانه “سپند” در برخی شهرها

  انتهای  پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۵ نشانه کمبود پروتئین در بدن کاهش اهدای خون در فصل سرما بازدید رئیس جمعیت هلال احمر از سوپا پوشش بیمه‌ای سالانه ۳۳۰ هزار نفر از اتباع مجاز + نحوه پرداخت حق بیمه چگونه جلوی عصبانیتمان را بگیریم؟ فوائد مدیتیشن در زندگی روزمره خواص و عوارض استفاده از جینسینگ

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.