مسمومیت بیش از ۱۰۰۰ نفر با آب آلوده در عراق

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

 • آب آلوده آلودگی

  بیش از ۱۰۰۰ نفر به خاطر مصرف آب آشامیدنی آلوده در استان بصره در جنوب شرقی عراق مسموم شدند.

  به گزارش ایسنا، زید طارق، نماینده بخش بهداشت عمومی در عراق گفت: بیش از ۱۰۰۰ نفر به خاطر مصرف آب آشامیدنی آلوده در استان بصره در جنوب شرقی عراق مسموم شدند.

  زید طارق گفت: موارد عفونت باکتری در چندین قسمت از استان ثبت شده و این امر به دلیل آلودگی آب در بصره است. تعداد افراد مبتلا به این عفونت باکتریایی بیش از ۱۰۰۰ نفر بوده که بیشتر آنها درمان شده‌اند.

  اقدامات اعتراض آمیز در عراق در روز ۸ ژوئیه از بندر جنوبی بندر بصره آغاز شد. این وضعیت پس از مرگ یکی از تظاهرکنندگان، اعتراض به بیکاری و بدتر شدن وضعیت بخش عمومی بدتر شد. 

  به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی السومریه در این باره گزارش داد: این وضعیت همچنین بر اثر گرمای ۵۰ درجه‌ای که در استان‌های جنوبی عراق رخ داده، شدت گرفت.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از ترافیک سنگین تهران در روز نخست مهر تا پیش‌بینی کاهش دما برای چند استان فقیر شدن سالی ۱۰۰ میلیون نفر در جهان به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های سلامت محیط زیست باید بی خطرسازی پسماندهای پزشکی را اعلام کند رژیم غذایی برای جوش نزدن خواص مصرف قرص و غذای حاوی امگا ۳ رژیم غذایی سالم برای مردان چه خصوصیاتی دارد؟ جنگ با "گرسنگی" تا ۲۰۳۰

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.