مدیریت موفق موجب کاهش تاثیر تحریم‌ها بر کشور می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۰, ۱۳۹۶

 • حقدوست، معاون برنامه ریزی راهبردی وزارت بهداشت

  معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه اجرای یک مدیریت موفق موجب کاهش تاثیر تحریم‌ها در سیستم کشور می شود،گفت: اگر اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد تاثیر تحریم ها بر ورودی هر سازمان باید کمتر شود که این ورودی‌ها می تواند دارو، تجهیزات و منابع مالی را در بر بگیرد.

  به گزارش ایسنا دکتر علی اکبر حقدوست در دومین کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی  که تالار ابن سینای مشهد برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون ۲۶۰ فعالیت نوآورانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام شده است، گفت: برای افزایش بهره‌وری و تحقق اقتصاد مقاومتی باید به بازمهندسی سازمانی روی بیاوریم.

  وی با بیان اینکه عشق و علاقه، وقت و زمان و هوش و استعداد سه توانایی مدیران کشور بخصوص مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است،اظهارکرد: آسیب‌هایی وجود دارد که موجب شده است این سه عامل نتواند در کشور ما معجزه کند.

  معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت دلیل نارضایتی در میان مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها را فرافکنی افراد در مرتبط دانستن مشکلات در دیگران دانست و گفت: اگر مدیران و مسئولان کشور کمی به خود توجه کنند دلیل نارضایتی سطوح مدیریتی و زیر مجموعه خود را به خوبی متوجه می‌شوند.

  حق دوست با تاکید بر اینکه کار گروهی در کشور ما آموزش داده نشده است، تصریح کرد: رضایتمندی به معنای فاصله میان خواسته‌ها و داشته‌ها است این در حالیست که در کشور ما علیرغم وجود کار گروهی ضعیف، توقعات بسیار بالایی از خود و جامعه ایجاد شده است.

  وی افزود: برخی از کشورهای پیشرفته در سیستم سلامت خود دارای لیست انتظار بسیار بالا و محدودیت‌های وسیعی هستند اما اگر در ایران نظام ارجاع و سطح بندی بخواهد اجرا شود پزشکان، نمایندگان مجلس و مردم بسیاری حاضر به قبول این محدودیت نیستند.

  معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت درمان استحکام درونی در سازمان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اینکه سازمان بر اساس سلیقه، تجربه و یا دانش اداره شود نکته مهمی است و از طرفی ورودی‌های هر سازمان که نیروی انسانی و دیگر ورودی‌هایی که انسانی نیستند نیز اهمیت بسزایی دارد.

  وی با طرح این سوال که آیا اقتصاد مقاومتی و مدیریت پایدار دارای یک مفهوم است،اظهارکرد: در حقیقت مدیریت پایدار پلی است و  اقتصاد مقاومتی جزیی از این مقوله به شمار می رود.

  حق دوست تصریح کرد: مدیریت پایدار در منابع و اقتصاد مقاومتی بسیار گسترده‌تر از بحث صرفه جویی در منابع مالی است و اگر اصلاح باورهای فرهنگی در کشور صورت نگیرد بسیاری از حرکت های مثبت در این حوزه اتفاق نخواهد افتاد.

  وی ایران را از نظر منابع غنی اما از نظر تبدیل منابع به ثروت، فقیر دانست و گفت: هر اندازه پول نفت را تبدیل به دلار و ریال کنیم و به کشور بازگردانیم توسعه در حوزه اقتصاد کشور اتفاق نمی‌افتد و با رشد نقدینگی و ایجاد تورم مانع از شغل آفرینی می شویم.

  به گزارش وبدا حق دوست ارتقای سلامت مردم را هدف غایی نظام سلامت دانست و اظهارکرد: باید تلاش کنیم تا بروز بیماری را کاهش، مدیریت هزینه‌های بیماران را ارزانتر و بقای بیماران را بیشتر و کارایی جسمی افراد جامعه را افزایش دهیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  استرس در کودکان موجب پرخوری می‌شود ریشه‌کن شدن استعمال سیگار در انگلیس تا ۲۰۳۰ از افزایش قیمت «شیشه» تا آگهی‌های خرید و فروش طرح ترافیک در «دیوار» همه چیز درباره ترش كردن معده درمان پسوریازیس با آلوئه‌ورا از مافیای «پرزور» خودرو تا رایزنی برای جداشدن جوانان از وزارت ورزش "مدارس مروج سلامت"، چه مدارسی هستند؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.