لنز تماسی عامل یک نوع عفونت چشمی خطرناک

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

 • لنز

  پزشکان انگلیسی نسبت به بروز نوعی عفونت چشمی در افرادی که از لنز استفاده می‌کنند، هشدار دادند.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی متخصصان مشاهده کردند در جنوب شرق انگلیس مواردی از ابتلا به عفونتی موسوم به التهاب قرنیه (Acanthamoeba keratitis) از سال ۲۰۱۱ سه برابر شده است. این بیماری به طور معمول به عدم رعایت بهداشت لنزهای چشمی مرتبط است.

  این عفونت یک موجود آمیب شکل تک سلولی را با باکتری التهاب قرنیه ترکیب می‌کند. زمانیکه چشم آلوده می‌شود، قرنیه به دلیل این میکروارگانیسم کیست شکل، ملتهب و دردناک می‌شود.

  از میان هر چهار فرد مبتلا به این عفونت، یک نفر بخش عمده‌ای از بینایی خود را از دست داده یا نابینا می‌شود و لازم است دوره درمانی طولانی مدتی را طی کنند.

  همچنین با وجود اینکه این بیماری نادر است مواردی از ابتلا به آن در آمریکا نیز مشاهده شده است.

  به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته پزشکان اغلب موارد التهاب قرنیه در بیمارانی مشاهده می‌شود که از لنز چشمی استفاده کرده و در معرض آب آلوده قرار داشته‌اند.

  همچنین پزشکان می‌گویند: درمان Acanthamoeba سخت و طولانی است و مصرف دارو و حتی پیوند قرنیه از درمان‌های ضروری آن به حساب می‌آید.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  حمایت از تشکل‌های غیردولتی فعال در امور معلولان به طوری جدی در دستور کار دولت است شکست چاقی با اراده پولادین +عکس توصیه وزارت بهداشت برای توزیع نذورات در ایام محرم شهرداری زباله‌های بیمارستانی را به تفکیک جابه‌جا کند دومین سالگرد شهدای «پلاسکو»/بیماری‌هایی که از کشور پاک شدند آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده/بهره‌برداری از بیمارستان سرپل ذهاب تا سالگرد وقوع زلزله یک توصیه تغذیه‌ای برای پیشگیری از سکته مغزی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.