فضای مجلس نسبت به « سعید نمکی» مثبت است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۲, ۱۳۹۷
 • سعید نمکی

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوابق گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت بهداشت، گفت که فضای مجلس نسبت به وی مثبت است.

  محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: آقای هاشمی وزیر سابق بهداشت، عملکرد بسیار درخشانی در این وزارت خانه داشت اما به هر دلیلی امکان استفاده از خدمات ایشان برای دولت مقدور نبود. در مورد آقای نمکی نیز به نظر می‌رسد با توجه به سوابق ایشان در سطوح مختلف وزارت بهداشت، تجارب ایشان در دانشگاه علوم پزشکی، معاونت بهداشت و درمان و معاونت علمی و فرهنگی سازمان برنامه، ایشان گزینه مناسبی برای تصدی وزارت بهداشت باشد.

  نماینده مردم ایرانشهر با بیان این‌که «نمایندگان در جریان تدوین برنامه ششم با نظریات سعید نمکی آشنا شدند، یادآور شد: در اوضاع فعلی با توجه به اینکه ایشان احاطه کافی روی مسائل بودجه‌ای دارند و سوابق مرتبطی هم در این زمینه دارند، به نظر می‌رسد بتوانند به خوبی وزارت بهداشت را اداره کنند.

  امینی فرد در عین حال گفت: اینکه ما فکر کنیم یک وزیر در دوره کمتر از سه سال می‌تواند تمام مشکلات ما را برطرف کند با واقعیت همخوانی ندارد. اما می‌توان به گونه‌ای سیاست گذاری کرد که چند مشکل عمده در این دوره حل شود. به شرط اینکه شخص آقای رئیس جمهور و سازمان برنامه حمایت لازم را از ایشان داشته باشند و مجلس هم همچنان که از وزرای پیشین حمایت کرده از آقای نمکی هم حمایت کند و منابع کافی را در اختیار ایشان بگذارد.

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تداوم طرح تحول سلامت از سوی وزیر جدید بهداشت با بازنگری و رفع نواقص این طرح تاکید کرد و یادآور شد: ما معتقدیم حتماً مشکلات وزارت بهداشت در پایان این دوره کمتر خواهد شد.

  وی در پایان اظهار کرد: فضای کلی مجلس نسبت به آقای نمکی مثبت است اما نیاز به تعامل با فراکسیون‌های سیاسی و تخصصی هم وجود دارد تا نمایندگان نقطه نظرات خود را به ایشان منتقل کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا
 • 0
 • مطالب مرتبط

  علائم مسمومیت غذایی بیشتر مراکز سلامت روان در اروپا غیراستاندارد هستند ۱۰ راه کالری سوزی آسان خطر جدیِ "تجهیزات معیوب پزشکی" برای بیمارانِ سراسر جهان خواص درمانی پوست لیمو ترش تازه آسپرین و پیشگیری از سرطان اعلام اسامی واردکنندگان دارو با ارز دولتی از سوی سازمان توسعه تجارت/محرومیت ارزی برای متخلفان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.