ضرورت قطب‌بندی استان‌ها در زمینه گیاهان دارویی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۱, ۱۳۹۷

 • گیاهان دارویی

  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این‌که مجموعه گیاه دارویی یک صنعت است، گفت: همه مردم در این صنعت دخیل هستند.

  به گزارش ایسنا، دکتر «حسین زینلی» در نشست تخصصی بررسی فرصت‌ها و چالش‌های تولید و تجاری‌سازی زیره سبز و گل گاوزبان در استان گلستان، اظهار کرد: هم‌اکنون گردش مالی گیاهان دارویی در جهان ۱۲۰ میلیارد دلار است و پیش بینی شده در سال ۲۰۵۰ به ۵ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

  زینلی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های وزرات جهاد کشاورزی ایجاد زنجیره ارزش گیاهان دارویی است تا این زنجیره از تولید نهاده تا فروش محصول برقرار شود.

  وی اظهار کرد: سیاست نخست ما در گیاهان دارویی، قطب‌بندی استان‌های کشور است. این کار را به شورای راهبردی استان‌ها واگذار کردیم تا هر استان مشخص کند که می‌خواهد روی چه گیاهانی کار کند و ما هم از آن حمایت کنیم.

  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶ درصد برای بحث گیاهان دارویی در نظر گرفته شد، امسال نیز اعتبارت در نظر گرفته شده به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

  زینلی با تأکید بر این‌که از گیاهان دارویی بومی با جدیت حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: امسال برای استان گلستان تسهیلات یارانه‌دار برای نهال در نظر گرفته شده است.

  وی خاطرنشان کرد: تعرفه واردات گیاهان دارویی در کشور را به ۶۰ درصد افزایش دادیم. البته کشورهایی که با ما همکاری داشته باشند، تعرفه آن‌ها را کاهش می‌دهیم.

  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد کرد که با توجه به سیاست‌های در نظر گرفته شده توسط مسئولان و دست‌اندرکاران استان، انجمن زیره سبز و گل گاوزبان در استان تشکیل شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راهکارهای کاهش هزینه‌های درمان بررسی شد اختصاص ۳٫۵ میلیارد دلار ارز به شرکت‌های دارویی حفظ دستاوردهای طرح تحول سلامت نیازمند همت جمعی است نگرانی‌های وزیر بهداشت برای بعد از آبان‌ماه؛ آماده طوفان تحریم‌ها باشیم سنگ پا یا درمان گر بیماری ها اختلال نقص توجه در نوجوانی چیست و چگونه ایجاد میشود؟ از پابرجا ماندن ارز یارانه‌ایِ دارو تا دلایل تصادف موتورسیکلت‌ها در تهران

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.