صدور ۲۷۵ اخطاریه زیست محیطی برای بیمارستان‌های پایتخت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۵, ۱۳۹۶

 • پسماند بیمارستانی

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به مشکلات زیست محیطی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از صدور ۲۷۵ اخطاریه زیست محیطی برای این واحدها خبر داد.

  محمد حسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا بهمن ماه حدود ۲۷۵ واحد درمانی و بیمارستانی پایش شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۱۷ واحد به دلیل مشکلات ناشی از مدیریت پسماند اخطاریه دریافت کرده‌اند.

  وی ادامه داد: ۴۲ مورد اخطاریه فضای سبز نیز در پی رعایت نکردن سرانه فضای سبز برای واحدهای درمانی و بیمارستانی صادر شده است همچنین ۱۳۱ واحد به دلیل آلودگی آب تذکر گرفته‌اند.

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه به دلیل شکایت‌های مردمی ۳ واحد بیمارستانی اخطاریه آلودگی صوتی نیز دریافت کرده‌اند، گفت: برخی از فعالیت‌های ۶ واحد درمانی نیز سبب آلودگی هوا می‌شد که برای آن‌ها نیز اخطاریه صادر شده است.

   بازگیر با بیان اینکه ممکن است در یک اخطاریه تمام مشکلات زیست‌محیطی یک واحد درمانی و بیمارستانی ذکر شده باشد، تصریح کرد: در مجموع ۳۰ واحد به اخطاریه‌های زیست محیطی بی‌توجهی کردند که تمامی آن‌ها به مراجع قضایی معرفی شدند.

  وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای درمانی و بیمارستانی با دریافت اخطاریه رفع مشکل کردند، گفت: با واحدهای متخلفی که با محیط زیست همکاری نمی‌کنند، برخورد خواهد شد.

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران در پایان گفت: پایش بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اقدامی مستمر و دائمی است و ممکن است یک بیمارستان امروز نکات زیست محیطی را رعایت کند ولی ظرف مدت کوتاهی تمهیدات زیست محیطی آن با مشکلاتی مواجه شود. از این‌رو پایش مستمر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در دستور کار اداره محیط زیست شهر تهران است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  نظارت بر اغذیه فروشی‌های اماکن زیرمجموعه شهرداری تهران خدمات "بیمه سلامت" برای مردم و پزشکان شفاف شود در طول روز چقدر باید فیبر مصرف کنیم؟ بهترین نوشیدنی های چربی سوز برای آب کردن شکم کمبود ویتامین چه علائمی دارد؟ پایبندی ایران به مقررات پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از طریق مرزها نزدیک به ۹۴ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.