شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۱, ۱۳۹۷

 • ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به تجربیات جهانی و ایرانی در زمینه دوچرخه‌پذیر کردن شهرها گفت: شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند زیرا از این طریق مشکلات محیط زیست، حمل و نقل و سلامت برطرف یا بسیار کم می‌شود.

  به گزارش ایسنا دکتر سیدمحمدهادی ایازی در مراسم روز جهانی دوچرخه که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد،اظهارکرد: افزایش بیماری‌های غیرواگیر و ۴۸ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی به ما گوشزد می‌کند که بیشتر به سمت ورزش و دوری از کم ‌تحرکی حرکت کنیم.

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: در هفته گذشته دو مناسبت مهم در حوزه سلامت داشتیم که شامل روز جهانی دوچرخه و محیط زیست می‌شدند. من در تهران توفیق دوچرخه‌سواری نداشته‌ام اما در مسافت‌های بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری کرده‌ام و آن را بسیار مفید می‌دانم.

   وی همچنین با در تشریح پرداختن به سبک زندگی سالم گفت: دوچرخه‌سواری فقط یک ورزش نیست و باید یک سبک زندگی باشد. در شهرهای شمالی کشور به ویژه بستر مناسبی فراهم است و امیدوارم در آینده نزدیک مردم از دوچرخه به عنوان یک وسیله رایج حمل و نقل و تردد استفاده کنند.

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه سلامت و محیط زیست اظهارکرد: در وزارت بهداشت رویکرد فرهنگ‌سازی و آموزش را به ویژه از طریق شورای فرهنگ سلامت و دفتر آموزش و ارتقای سلامت دنبال می‌کنیم و در زمینه دوچرخه‌سواری نیز باید این کار انجام شود. امید است روزی برسد که بگوییم شهر تهران و دیگر شهرهای ایران به تعداد ساکنانانش دوچرخه‌سوار دارد.

  به گزارش وبدا امروز (۲۱ خرداد) آیین نکوداشت روز جهانی دوچرخه در آکادمی ملی المپیک از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تندیس از سفیران برگزیده دوچرخه‌سواری تقدیر شد. همچنین معاون اجتماعی وزیر بهداشت به دلیل اهتمام و حمایت از ورزش سلامت‌ محور مورد تقدیر قرار گرفت و سند ملی دوچرخه‌سواری شهری به دست دکتر ایازی رونمایی و امضا شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شیوع گسترده ویروس زیکا در هند ۴ راه آرام کردن آدم های مضطرب دعوت از مردم برای اهدای مغز به بانک مغز انسانی باورهای غلط در پزشکی خواص قهوه سبز برای لاغری آثار خطرناک کمبود خواب ویدئو / جزئیاتی از آمار حوادث جاده‌ای در ایران

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.