شناسایی ۸ بیمار مبتلا به سرطان در گیلان در هر ۴۸ ساعت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۶, ۱۳۹۶
 • معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طبق بررسی های مداوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در هر ۴۸ ساعت سه مورد بیمار مبتلا به سرطان پستان، دو مورد سرطان معده، دو مورد سرطان روده و یک مورد بیمار مبتلا به سرطان تیرویید در استان شناسایی می شوند.

   دکتر علی داودی، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اول لغایت هفتم بهمن هر سال هفته سرطان نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: به طور متوسط در استان گیلان سالانه ۳ هزار و ۸۰۰ مورد بیمار جدید به مجموع بیماران مبتلا به سرطان استان اضافه می‌شود.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه شرایط درمان و کنترل این بیماران در استان فراهم است، افزود: ترتیب شیوع سرطان در گیلان بدون در نظر گرفتن جنسیت به ترتیب پستان، معده، روده، و تیرویید است.

  این مقام مسئول اضافه کرد: طبق بررسی‌های مداوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هر ۴۸ ساعت در استان سه مورد بیمار مبتلا به سرطان پستان، دو مورد سرطان معده، دو مورد سرطان روده و یک مورد بیمار مبتلا به سرطان تیرویید شناسایی می‌شوند.

  داودی ضمن تشکر از تلاش همکاران خود در حوزه سلامت و بهداشت در شناسایی و درمان بیماران، عنوان کرد: شاخص بروز سرطان در گیلان بدون در نظر گرفتن سرطان‌های پوست، ۱۴۰ نفر در یک‌صد هزار نفر جمعیت است.

  معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای فعالیت‌های منظم در زمینه آموزش پیشگیری از ابتلا به سرطان، ابراز امیدواری کرد که آمار مبتلایان به سرطان در گیلان کاهش یابد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بهترین حرکات ورزشی برای زانو چگونه استرس های روحی را کنترل کنیم؟ کمک ۱۵ هزارمیلیاردی خیرین به "سلامت" در سالی که گذشت مواد غذایی ضروری برای رشد کودکان خوراكى هايى براى افزايش طول عمر دلایل افزایش رفتارهای پرخطر جنسی سرطان پستان نخستین سرطان شایع در بانوان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.