شناسایی ترکیبی در سیب که روند پیری را کند می‌سازد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۳, ۱۳۹۷

 • سیب فارن

  محققان به وجود ترکیبی در سیب پی بردند که می‌تواند روند فرسودگی و پیری را کند سازد.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی یک نوع ترکیب طبیعی در بسیاری از انواع میوه‌ها از قبیل سیب و توت فرنگی و سبزیجات شناسایی شد که می‌تواند در کند ساختن روند فرسودگی و پیری موثر باشد.

  در فرآیند پیری و فرسودگی، فرسوده شده سلول‌ها یکی از فاکتورهای کلیدی به حساب می‌آید. زمانیکه سلول وارد این مرحله می‌شود دیگر قادر به تقسیم شدن نیست. در نتیجه این وضعیت سلول‌ها سیگنال‌های التهابی ارسال می‌کنند که باعث می‌شود سیستم ایمنی سلول آسیب دیده را پاکسازی کند.

  در بدن افراد جوان‌تر این سلول‌های آسیب دیده به آسانی پاکسازی می‌شوند اما با بالا رفتن سن بدن قابلیت خود را در انجام این کار از دست می‌دهد که موجب انباشت سلول‌های آسیب دیده می‌شود.

  محققان آمریکایی در مطالعات پیشین به این نکته دست پیدا کرده بودند که senolytics  مولکول‌های از بین برنده سلول‌های آسیب دیده می‌توانند به طور موثری طول عمر فرد را افزایش داده و وضعیت جسمی را بهبود دهد. همچنین این مولکول‌ها در دیگر دوران زندگی قادر هستند مضرات ناشی از سلول‌های آسیب‌دیده را از بین ببرند.

  در این مطالعه جدید محققان آمریکایی به بررسی این موضوع پرداختند که کدام‌ یک از senolytics  در کند ساختن روند پیری و فرسودگی موثرتر هستند.

  به گفته محققان از میان تمامی ترکیب‌های بررسی شده روی موش‌های آزمایشگاهی، «فیستین» تاثیرگذارترین ترکیب بوده‌ است که به طور طبیعی در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات از قبیل سیب، توت فرنگی، پیاز و خیار وجود دارد.

  به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان مشاهده کردند: ترکیب فیستین سطح سلول‌های آسیب دیده را در موش‌های آزمایشگاهی کاهش داده، طول عمر این جانوران را افزایش و بهبود وضعیت سلامتی آن‌ها را به همراه داشته‌ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چاقی؛ معضلی برای سلامت جسم و روان علائم کمبود منیزیم در بدن آموزش عملی شیوه صحیح احیا در دروس دانشجویان پرستاری لحاظ شود مقابله دانشمندان با جاودانه‌شدن سرطان خواص گلاب برای جوش صورت ، پوست و فشار خون مشکلات دوران بارداری چیست؟ صدور ۲۷۵ اخطاریه زیست محیطی برای بیمارستان‌های پایتخت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.