شروط سازمان غذا و دارو برای تولید داروی چینی در ایران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۸, ۱۳۹۷

 • دارو

  رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به پیشنهاد چینی‌ها مبنی بر تولید دارو در منطقه آزاد چابهار، شروط این سازمان را برای تولید دارو در ایران از سوی خارجی‌ها تشریح کرد.

  دکتر غلامرضا اصغری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهاد تولید دارو از سوی چینی‌ها، گفت: این پیشنهاد در حد یک مصاحبه از سوی رئیس منطقه آزاد چابهار بود و ما هم در همین حد از موضوع مطلع شده‌ایم. بنابراین باید ابتدا پیشنهاد را ببینیم و بر اساس آن نظر دهیم.

  وی افزود: اگر بنا باشد اتفاقی در این حوزه رخ دهد، صرفا برای داروهایی است که در حال حاضر در کشور تولید نمی‌شوند و نوع وارداتی آنها وجود دارد. در عین حال اگر تکنولوژی که می‌آورند و داروهایی که می‌خواهند تولید کنند، مورد قبول ما باشند، پیشنهادشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  داروی چینی وارد نمی‌کنیم

  اصغری با تاکید بر اینکه در ایران واردات داروی چینی نداریم، ادامه داد: البته همانطور که کیفیت سایر محصولات چینی‌ها متفاوت است، دداروهای چینی نیز کیفیت متفاوتی دارند؛ به‌طوریکه در حال حاضر بسیاری از داروهای چینی به آمریکا صادر می‌شوند. بسیاری از داروهای چینی تحت لیسانس برندهای بزرگ اروپایی و آمریکایی هستند و از نظر کیفیت قابل تایید بوده و مشکلی ندارند. بر همین اساس است که ما باید موضوع را بررسی کنیم و بر آن اساس نظر دهیم.

  رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هر سرمایه‌گذاری که قرار باشد از سوی خارجی‌ها برای تولید دارو در کشور اتفاق بیفتد، قطعا باید در حوزه داروهای وارداتی باشد، کیفیت مناسب را داشته باشد، تحت لیسانی یک برند قابل قبول باشد و از نظر جهانی شناخته شده و مورد تایید FDA باشد.

  انتهای پیام    

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه پُرانرژی باشیم؟ ارایه خدمات تخصصی به زنان در ۲۸ بیمارستان در سطح کشور در زمستان از غذاهای با طبع و ماهیت گرم بهره بگیرید خواص و طبع و مضرات بادمجان ارائه خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خراسان‌شمالی خواص گلاب برای جوش صورت ، پوست و فشار خون سندروم روده تحریک پذیر و روزه داری

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.