سیستم جامع غربالگری هوشمند اوتیسم ساخته شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • اوتیسم

  سیستم جامع غربالگری هوشمند اولیه اوتیسم توسط دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران طراحی و ساخته شد.

  به گزارش ایسنا، دکتر هادی مرادی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در پروژه‌ای که از سال ۱۳۹۶ توسط گروه هوش ماشین و رباتیک و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی آغاز شده بود، موفق به طراحی و ساخت «سیستم جامع غربالگری اوتیسم» شد.

  این سیستم، شامل ترکیبی از سیستم‌های مختلف غربالگری اولیه اوتیسم است که توسط این گروه طراحی و آزمایش شده است. از مزایای سیستم جامع غربالگری اولیه اوتیسم می‌توان به قابلیت اطمینان بالا در غربالگری این بیماری در کودکان اشاره کرد.

  همچنین با توجه به اینکه این سیستم دارای قابلیت نصب در مراکز درمانی سراسر کشور است، باعث کاهش نیاز به متخصص برای انجام غربالگری اولیه خواهد بود. نمونه اولیه این سیستم طراحی و آزمایش شده و نمونه دوم آن در حال ساخت است.

  بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، اوتیسم یک اختلال عصب‌شناختی است که بروز آن منجر به ایجاد مشکلات متعددی در مبتلایان به این بیماری می‌شود. تشخیص زودهنگام این اختلال می‌تواند در توانبخشی آن، افزایش توانمندی مبتلایان به این بیماری برای داشتن یک زندگی مستقل، کاهش مشکلات خانواده‌ها و بخش سلامت کشور، کمک مؤثری باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سالمندان چگونه سالم زندگی کنند؟ مزایای رژیم گیاه‌خواریِ سالم درخواست از پلیس درباره محل درمان مجرمان خواب کمتر از ۸ ساعت عامل اضطراب و افسردگی است اورژانس ریلی بزودی در کشور راه‌اندازی می‌شود ویدئو / نگاهی متفاوت به تأثیرات چند بیماری روانی اعزام کاروان سلامت هلال احمر به روستاهای کم برخوردار گیلانغرب

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.