سیستم جامع غربالگری هوشمند اوتیسم ساخته شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • اوتیسم

  سیستم جامع غربالگری هوشمند اولیه اوتیسم توسط دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران طراحی و ساخته شد.

  به گزارش ایسنا، دکتر هادی مرادی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در پروژه‌ای که از سال ۱۳۹۶ توسط گروه هوش ماشین و رباتیک و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی آغاز شده بود، موفق به طراحی و ساخت «سیستم جامع غربالگری اوتیسم» شد.

  این سیستم، شامل ترکیبی از سیستم‌های مختلف غربالگری اولیه اوتیسم است که توسط این گروه طراحی و آزمایش شده است. از مزایای سیستم جامع غربالگری اولیه اوتیسم می‌توان به قابلیت اطمینان بالا در غربالگری این بیماری در کودکان اشاره کرد.

  همچنین با توجه به اینکه این سیستم دارای قابلیت نصب در مراکز درمانی سراسر کشور است، باعث کاهش نیاز به متخصص برای انجام غربالگری اولیه خواهد بود. نمونه اولیه این سیستم طراحی و آزمایش شده و نمونه دوم آن در حال ساخت است.

  بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، اوتیسم یک اختلال عصب‌شناختی است که بروز آن منجر به ایجاد مشکلات متعددی در مبتلایان به این بیماری می‌شود. تشخیص زودهنگام این اختلال می‌تواند در توانبخشی آن، افزایش توانمندی مبتلایان به این بیماری برای داشتن یک زندگی مستقل، کاهش مشکلات خانواده‌ها و بخش سلامت کشور، کمک مؤثری باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از اعطای وام جدید ۲۰ میلیونی به فرهنگیان تا شایعه انتخاب جایگزین برای شهردار بودجه کنترل و درمان ایدز افزایش یابد رهایی از افکار مخرب و اشتباهات روانی خطرناک ورزش های شکم روی صندلی نوع زایمان چه تاثیری بر روابط مادر-نوزاد دارد؟ توزیع یک وعده غذای گرم در تمامی مهدهای کودک ۷ استان در معرض «سوءتغذیه» در پارگینگ آتش‌بازی نکنید/نگهداری مواد محترقه در جیب، ممنوع!

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.