سیاست سازمان غذا و دارو، حمایت از تولید فرآورده های حلال است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۲, ۱۳۹۶

 • دکتر اصغری

  رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات و نظارت‌های این سازمان در حوزه تولیدات حلال گفت: سیاست و هدف مهم این سازمان حمایت از تولید فرآورده‌های سلامت محور با تاکید بر موضوع حلیت خواهد بود.

  به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا اصغری در مراسم افتتاحیه اولین همایش بینالمللی فرآورده‌های حلال در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه موضوع فرآورده‌های حلال، یک موضوع جهانی است، اظهارکرد: فرآورده‌های حلال، سلامت جسمی و روانی افراد را به همراه دارد و لازم است که اقدامات بیشتری در جهت تثبیت و تبیین جایگاه شایسته این موضوع در کشور و عرصه‌  بین‌المللی فرآورده‌های حلال تولید ایرانی انجام شود.

  وی همچنین با اشاره به تولیدات حلال در کشورهای غیراسلامی گفت: از آنجا که اقلیت‌های مسلمانان در تمام کشورهای جهان ساکن هستند و مصرف تولیدات حلال دغدغه مهمی برای آنان به شمار می رود ضروری است که زمینه دسترسی آنان به غذای حلال از سوی هم کیشان آنان در کشورهای اسلامی از طریق تولید محصولات حلال فراهم شود.

  اصغری افزود: در کنار حلیت محصولات تولیدی که شریعت و اعتقادات ما آن را گوشزد می کند باید به حلال و دوری از حق الناس، ربا و غیره که قرآن کریم در کنار بحث مصرف غذای حلال بر آن تاکید دارد نیز توجه شود.

  وی به همکاری این سازمان با حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: در جهت اشاعه و تولید محصولات حلال این همکاری همچنان ادامه دارد.

  بنا بر اعلام وبدا اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال با حضور شخصیت‌های برجسته‌ای از جهان اسلام به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امروز آغاز شده است و تا ۲۴ آذرماه ادامه دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راه اندازی ۱۰۰ مرکز مراقبت دیابت در کشور ویدئو / پرمصرف‌ترین مواد مخدر و عوارض آنها چقدر باید تمیز باشیم؟ چه چیزی کثیف است؟ تشخیص بیماری پارکینسون با بررسی میزان کافئین در خون یک چهارم مردم جهان کم‌تحرک‌اند فقط ۵ درصد کالری بدن باید با قند و شیرینی تامین شود کاهش موارد مالاریا در کشور از ۱۲۰ هزار مورد به ۵۷ مورد طی ۱۸ سال

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.