سوءاستفاده شرکت‌های سودجو از نام سازمان بیمه سلامت ایران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱, ۱۳۹۶

 • سازمان بیمه سلامت

  مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به سوء استفاده برخی افراد و شرکت‌ها در کشور از نام و عنوان سازمان بیمه سلامت ایران به مردم هشدار داد.

  به گزارش ایسنا، محمد منتقمی‌راد گفت: افرادی سودجو از طریق تلفن یا فضای مجازی با وعده‌های واهی و غیر واقعی به مردم و بعضا در قبال اخذ مبالغی تحت عنوان صدور کارت بیمه سلامت، اقدام به سود جویی می‌کنند.

  وی افزود: بسیاری از این افراد و شرکت‌ها با دادن وعده‌های دروغین از جمله ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان، ارائه بیمه مکمل دندانپزشکی، ارائه دفترچه بیمه یا کارت بیمه سلامت، داشتن قرارداد و پرداخت هزینه‌های آزمایشگاه، ویزیت پزشکان و داروخانه‌ها و هزینه‌های دارویی با احتساب حق بیمه به بیمه شدگان اقدام به اخاذی از مردم کرده و باعث سوء استفاده از نام این سازمان و خدشه‌دار شدن آن در منظر افکار عمومی می‌شوند.

  منتقمی‌راد با تاکید بر اهمیت این موضوع گفت: این گروه‌ها عده‌ای فرصت‌طلب و سودجو بوده که تنها به دنبال اخاذی از هموطنان در جهت کسب منافع شخصی هستند. توجه به این نکته از آنجا ضرورت دارد که در این نوع ارتباطات زمانی که شهروندان اعلام می‌کنند که بیمه درمان پایه دارند، بعضا تماس گیرنده تهدید می‌کند که دفاتر بیمه درمان شهروندان را ابطال می‌کند.

  وی تاکید کرد: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر درمان پایه کشور، هرگز برای بیمه کردن افراد از تماس تلفنی استفاده نکرده و هر گونه فراخوان عمومی از طریق سایت رسمی سازمان بیمه سلامت ایران به آدرس www.ihio.gov.ir  و یا از طریق صدور پیام در رسانه‌های جمعی، اطلاع رسانی می‌شود.

  بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران از کلیه آحاد جامعه درخواست کرد که در جهت پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، ضروری است شهروندان حسب تکلیف قانونی خود در صورت مشاهده و برخورد با این افراد، با اخذ اطلاعات کامل از شرکت‌ها و به منظور جلوگیری از روند غیرقانونی، مراتب را جهت پیگیری از طریق شماره تماس ۲۲۸۵۸۷۲۰ الی ۷ به سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ساخت غضروف مصنوعی از شلوار جین! تلاش می‌کنیم مطالبات پزشکان، نقدی پرداخت شود بررسی کیفیت و صحت اطلاعات وب‌سایتهای مرتبط با سرطان سینه مخالفت آمریکا با قطعنامه "تغذیه با شیر مادر" و حیرت مقامات بهداشتیِ جهان مواد غذایی مفید برای مغز متوسط عمر تختهای بیمارستانی اهواز ۴۶ سال است مولتی ویتامین‌ها تاثیری بر سلامت قلب ندارند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.