سنتز سوپرجاذبی برای صنایع بهداشتی با قدرت جذب ۸۰۰ برابر

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : سپتامبر 18, 2018
 • سنتز سوپرجاذب

  محققان دانشگاه ارومیه موفق به سنتز سوپرجاذب با فرمولاسیون جدید شدند که عملکرد آن بسیار چشمگیر بوده و در صنایع مختلفی از جمله پزشکی، کشاورزی و فناوری‌های پیشرفته نساجی قابل استفاده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر پیمان نجفی مقدم، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه با همراهی دانشجوی دکتری خود، محمد بهروزی، موفق به سنتز سوپر جاذبی شده‌اند که عملکرد آن در جهت صرفه‌جویی در مصرف و ذخیره‌سازی آب کشاورزی و کاربردهای بهداشتی بسیار مفید و قابل توجه است.

  بهروزی، این دانشجوی دکتری در خصوص عملکرد این سوپرجاذب گفت: این سوپرجاذب می‌تواند ۸۰۰ برابر وزن اولیه خود، آب را در خود جذب کند که این جذب از دقیقه نخست آغاز فرایند سنتز شروع شده و با جاسازی آن در اطراف درختان و مزارع، به مرور زمان آبی را که در خود جذب کرده و با توجه به نیاز درخت و محصول به آب، به آن پس می‌دهد.

  بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، کاربرد این سوپرجاذب همچنین در صنایع بهداشتی بسیار موثر بوده و نیاز کشور به مواد وارداتی را مرتفع می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا
 • 0
 • مطالب مرتبط

  شوخی «لیسانسه‌ها» با پایان‌بندی سریال‌ها برای سلامت پوست و مو چه بخوریم؟ تقویت عضلات بدن با "پدال آبی" ساخت محققان کشور دمنوش خار مریم و خواص آن عرق خارشتر ، خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات خارشتر آمار پایین خطاهای پزشکی در ایران انجام روزانه ۱۵هزار دیالیز در کشور

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.