ساعتی که نشانه‌های تشنج را تشخیص می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۲, ۱۳۹۶

 • گجت تشخیص تشنج

  شرکت "امپتیکا" به تازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی کرده است که قادر است نشانه‌های تشنج را تشخیص دهد.

  به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، ساعت بررسی‌کننده تشنج که ساخته شرکت “امپتیکا” (Empatica) است، تاییدیه “سازمان غذا و داروی آمریکا” (FDA) را به دست آورد.

  این شرکت که گجت پوشیدنی کوچکی را برای پژوهش‌های پزشکی و کنترل صرع طراحی می‌کند، دفاتری در شهرهای کمبریج انگلستان و میلان ایتالیا دارد.

  این گجت که مانند یک ساعت پوشیده می‌شود، نه تنها حرکات مچ دست، بلکه “فعالیت الکترودرمال” (electrodermal activity) را که نشانه استرس است، دائما بررسی می‌کند تا نشانه‌های تشنج‌های موجود یا پیش رو را تشخیص دهد.

  یک سیستم یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند تا تشنج‌های مختلف را تشخیص دهد.

  این گجت، هنگام تشخیص تشنج، از راه گوشی هوشمند بیمار، سیگنال‌هایی را به کسانی که مراقب او هستند، ارسال و آنها را از این موقعیت آگاه می‌کند.

  داده‌های مرتبط با تشنج در این اپلیکیشن ضبط می‌شوند و به بیماران و پزشکان آنها این امکان را می‌دهد که چگونگی عملکرد بیماری و موثر بودن یا نبودن درمان را پیگیری کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  کمال گرایی چیست؟ بهبود عملکرد ایمپلنت‌های استخوانی با امواج فراصوت و ساختارهای نانویی یک پنجم از بزرگسالانِ جهان کم‌تحرک هستند کنفرانس ملی "درمان‌های نوین سردرد" برگزار می‌شود اینترنتی، نوبت اهدای خون بگیرید + جزییات انقلاب در بهداشت با نفت بشکه‌ای ۶ دلار + فیلم تکذیب فوت ۱۰ تن بر اثر بیماری تب کریمه کنگو

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.