رعایت رژیم غذایی نخستین شرط برای کنترل و درمان دیابت بارداری

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۴, ۱۳۹۷

 • بارداری

  یک متخصص زنان و زایمان با بیان این‌که رعایت رژیم غذایی نخستین شرط برای کنترل و درمان دیابت بارداری است، گفت: دیابت بارداری شایع‌ترین اختلال متابولیک دوران بارداری است.

  «مریم کوهی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: دیابت بارداری شایع‌ترین اختلال متابولیک دوران بارداری است که به‌علت درجات مختلف اختلال در تحقق گلوکز ایجاد می‌شود.

  وی با اشاره به این‌که دیابت بارداری پس از دوران بارداری از میان می‌رود، اما باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: دیابت به طرق مختلف برای بارداری زیان‌آور است و مادر و جنین را مستعد بروز عوارض جدی کرده و می‌تواند به زایمان زودرس منجر شود.

  این متخصص زنان و زایمان با اشاره به این‌که با تحت نظر بودن می‌توان از عوارض دیابت بارداری برای مادر و جنین پیشگیری کرد، در ادامه خاطرنشان کرد: درمان دیابت بارداری شامل رژیم غذایی، ورزش، کنترل وزن و دارو بوده و زنان باردار باید تحت نظر پزشک متخصص باشند.

  کوهی رژیم غذایی را نخستین گام در کنترل و درمان بیماران دچار دیابت بارداری دانست و گفت: تشنگی غیرعادی، خستگی، حالت تهوع، تاری دید و عفونت در پوست از علائم دیابت بارداری است.

  وی ادامه داد: مصرف قند به تنهایی نمی‌تواند علت دیابت بارداری باشد، اما مصرف انواع شیرینی‌جات و نوشابه‌ها در دوران بارداری نوعی سم برای زنان است.

  کوهی با تأکید بر این‌که در زمان بارداری مصرف کربوهیدرات‌ها از وعده صبحانه باید حذف یا محدود شود، یادآور شد: مصرف ۳ گروه غذایی با سدیم زیاد نظیر سوسیس، کالباس، هر نوع ماده غذایی کنسرو شده و مواد غذایی چرب با کلسترول زیاد و انواع شیرینی‌جات و نوشابه‌ها در دوران بارداری مجاز نیست.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  برای جلوگیری از یبوست چه بخوریم؟ عوارض مثبت و منفی نوشیدن قهوه مشکلات فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا وزیر بهداشت چند مرکز درمانی را افتتاح کرد تناقض میان وجود "پرستار بیکار" و "کمبود پرستار" برطرف شود غربالگری ژنتیکی زوجین در زمان ازدواج اجباری است دستورالعمل وزارت بهداشت برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی ابلاغ شد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.