راه‌اندازی سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی جهت مدیریت کمبودهای احتمالی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

 • دکتر مسایلی

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه‌های همجوار باید محور قرار گیرند و سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه‌ها راه‌اندازی شده است و با استفاده تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی از این سامانه، می‌توان کمبودهای احتمالی را مدیریت کرد.

  به گزارش ایسنا،  دکتر رضا مسائلی در نشست با معاونین غذا و دارو و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های قطب علوم پزشکی گفت: در شرایط تحریم، تمام دانشگاه ها باید به دقت، نیاز، مصرف و تهیه تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز تابعه را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

  وی اظهار داشت: سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی برای دانشگاه ها در پورتال imed  راه اندازی شده است. با استفاده از این سامانه و به شرط ورود دقیق اطلاعات، می توان کمبودها را مدیریت کرد. در این سامانه دانشگاه های قطب می توانند نیازمندی های دانشگاه ها و مراکز خود را مشاهده و نیازمندی های دانشگاه خود را وارد کنند تا در اسرع وقت این کمبودها پیگیری و جبران شود.

  مسائلی افزود: دانشگاه های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه های همجوار باید محور قرار گیرند و همچنین جلسات قطب باید به صورت مدون با محوریت مدیریت تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی برگزار شود.

  بنابر اعلام وبدا، در ادامه این نشست مهندس محمد مهدی علاالدین، سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات پزشکی به تشرح اقدامات و برنامه‌های مدیریت تامین و پیشگیری از کمبودهای تجهیزات و ملزومات پزشکی پرداخت.

  بر اساس این گزارش تمامی دانشگاه‌ها موظف شدند میزان مصرف سال ۱۳۹۶ و نیاز سال ۱۳۹۷ خود را به صورت جزیی و دقیق برای اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کنند تا برنامه‌ریزی لازم برای تامین با مشارکت آنها انجام شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وضعیت بودجه‌ ۹۷ انتقال خون/ درآمدی که باز هم "اختصاصی" نشد برنامه وزارت بهداشت برای افزایش درمانگاه‌های تالاسمی در تهران آروماتراپی چیست؟ همه چیز درباره رایحه درمانی نقش باکتری‌های روده در خطر ابتلا به ام‌اس مواد غذایی سرشار از ویتامین سی تمرینات آمادگی جسمانی برای اسکی بخش دیالیز بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب ۱۸ دی افتتاح می شود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.