دلیل بزرگ شدن شکم و پهلو

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۷, ۱۳۹۶
 • پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در انگلیس گفتند که بعد از گذشت سه ساعت از مصرف مواد غذایی، به اندازه دو یا سه قاشق چربی در منطقه دور کمر ذخیره می شود. این تحقیقات نشان داد: مصرف غذا در ساعات پایانی روز احتمال ذخیره چربی در اطراف کمر را افزایش می دهد و این روند برخلاف تصور رایجی است که می گوید افزایش وزن روندی تدریجی است و چربی غذا از شکم به خون منتقل می شود و عضلات هنگام نیاز از آن استفاده می کنند.

  چربی ها بعد از گذشت یک ساعت از خوردن غذا حل شده و به شکل قطره های کوچک وارد جریان خون می شوند و سپس قبل از جذب  و ذخیره شدن در بدن حرکت می کنند. این روند بسیار سریع اتفاق می افتد و سلولهای موجود در بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود در خون را جذب کرده و برای ذخیره سازی وارد سلول می کنند.

  مقادیر اندکی چربی در وعده صبحانه ذخیره می شود اما میزان جذب چربی در وعده نهار به علت تغییرات هورمونی در طول روز دو برابر می شود و روند جذب چربی ها را در منطقه دور کمر تسهیل می بخشد. اگر فرد در مصرف غذا زیاده روی کند چربی ها وارد مرحله سوخت و ساز نشده بلکه به سرعت در بدن ذخیره خواهند شد و وزن شروع به زیاد شدن خواهد کرد.

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  زمان مصرف قرص آهن زور واردکنندگان روغن پالم چربید یا مسئولان فراموش کردند؟! روزشمار هفته "سالمند" اعلام شد کرم ضد آفتاب و تأثیر آن بر عقیم شدن مردان دستورالعمل وزارت بهداشت برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی ابلاغ شد بازی های کامپیوتری، تبلت و تماشای تلویزیون از علل چاقی کودکان امروز اینفوگرافی / نگاهی به آمار ایدز در ایران و جهان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.