دفع غیربهداشتی فاضلاب در شهری بین المللی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۱۳, ۱۳۹۷

 • تخليه فاضلاب در رودخانه گرمرود آمل

  فرماندار تکاب با بیان اینکه شهرستان تکاب یک شهر گردشگری بین المللی است اظهار کرد: دفع نامناسب و غیر بهداشتی فاضلاب از مهمترین مشکلات شهرستان تکاب است که علاوه بر مشکلات بهداشتی چهره شهر را هم زشت نشان می دهد.

  علی مکرمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: با اجرا و تکمیل طرح فاظلاب شهری یکی از عمده ترین مشکلات توسعه تکاب رفع شده و شاخص های توسعه این شهرستان ارتقا می یابد.

  فرماندار تکاب در خصوص آخرین وضعیت اجرایی طرح فاضلاب شهری تکاب تصریح کرد: اجرا و تکمیل فاضلاب شهری تکاب به بیش از ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار نیازدارد که در قالب طرح های احیای دریاچه ارومیه اعتبارش تصویب شده ولی با توجه به تامین اعتبار نشدن از طریق ستاد احیای دریاچه ارومیه شروع عملیات اجرایی طرح تاکنون میسر نشده است.

  وی با اشاره به اینکه مطالعات طرح فاضلاب شهری تکاب در مراحل پایانی قرار دارد خاطرنشان کرد: این طرح از طرح های ملی است و امید است با رایزنی های انجام شده و تخصیص اعتبار لازم، عملیات اجرایی طرح امسال آغاز شود.

  مکرمی ادامه داد: طول شبکه اصلی و جمع آوری طرح فاضلاب شهری تکاب ۱۱۴ کیلومتر است.

  فرماندار تکاب با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهری تکاب در ۲ فاز اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهری تکاب در فاز اول۷۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای ۴۳ هزار نفر و در فاز دوم ۱۱ هزارو ۴۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای ۶۵ هزار نفر برآورد شده است.

   مکرمی افزود: شهرستان تکاب به دلیل اینکه یک شهر تاریخی و گردشگری بین المللی است باید اعتبارات بیشتری برای توسعه زیرساخت ها، مبلمان شهری و بهداشتی شهرستان تخصیص یابد ولی متاسفانه سهم شهرستان از اعتبارات عمرانی استان بسیار ناچیز است.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تاثیر چای سبز بر کاهش خطر ابتلا به سرطان افزایش ظرفیت ۵ درصدی رشته‌های تخصصی در آزمون دستیاری توریسم درمانی کشور در اختیار "دلالان" است/ ۲۰۰ بیمارستان قابلیت "توریسم درمانی" دارد در سیاست داخلی و خارجی باید تجدید نظر کنیم افتتاح اولین بیمارستان جامع زنان در استان البرز با حضور وزیر بهداشت رد شایعه شیوع وبا در «نوشهر» حساسیت به ورزش و علائم آن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.