درمان کبد چرب با یک تغییر در رژیم غذایی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اسفند ۳, ۱۳۹۶

 • کبد چرب

  کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها به درمان بیماری کبد چرب کمک می‌کند.

  به گزارش ایسنا، کاهش مصرف پاستا، سیب زمینی و دیگر خوراکی‌های غنی از کربوهیدرات روش شناخته‌ شده‌ای برای پایین آوردن وزن است. هر چند مطالعات جدید نشان می‌دهد رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین می‌تواند در درمان بیماری کبد چرب غیرالکلی هم مفید باشد.

  پزشکان سوئدی دریافتند تنها دو هفته رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین سطح چربی کبد را کاهش می‌دهد.

  بیماری کبد چرب غیر الکلی با انباشت مازاد چربی در کبد شناخته می‌شود. بر خلاف کبد چرب الکلی، بیماری کبد چرب غیر الکلی ناشی از مصرف زیاد مواد الکلی نیست. چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن از قبیل دیابت نوع دو فاکتورهای اصلی خطرزا در بروز بیماری کبد چرب غیر الکلی هستند. این بیماری در حدود ۳۰ تا ۹۰ درصد افراد چاق دیده می‌شود.

  داشتن رژیم غذایی سالم نقش کلیدی در درمان بیماری کبد چرب غیرالکلی دارد و به طور معمول پزشکان کاهش مصرف چربی‌ها را توصیه می‌کنند.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، هر چند در این بررسی جدید آمده است کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها می‌تواند راهکار درمانی دیگری برای بیماری کبد چرب غیرالکلی باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  کاهش عوارض و مشکلات دوران پیری با ورزش چگونه غبغب را از بین ببریم؟ درمان پسوریازیس با آلوئه‌ورا بیشتر عمر پزشکان در "طرح" ‌می‌گذرد غلبه بر مشکلات زندگی در شرایط سخت اخلاق محوری جدا از سیرت پرستاری نیست از "بهداری ۵۷" تا "تحول ۹۷"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.