درمان عفونت ادراری در مردان

درمان عفونت ادراری در مردان گرداوری شد

درمان عفونت ادراری در مردان

 

ادرار یکی از مواد دفعی از بدن می باشد که پس از هر چند ساعت یکبار باید از بدن تخلیه شود ، در صورت عدم تخلیه و نگهداری این ماده مضر در بدن عواقب بسیار نامطلوبی در انتظار ما خواهد بود. این مایع معمولا به رنگ سفید تا زرد دیده می شود . هرچه میزان مصرف مایعات افزایش یابد حالت رقیق بودن ادرار نیز بیشتر می شود.  یکی از مشکلات شایعی که به دلایل مختلف در افراد اتفاق می افتد در ارتباط با سوزش ادرار می باشد. این سوزش را نشانه ای جدی از عفونت ادراری بدانید و در صورت بروز حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید.

برخی معتقد هستند که سوزش ادرار یکی از نشانه هایی است در سنین بالا ، در حالی که این نشانه از سنین کودکی تا بزرگسالی وجود دارد و در صورت بروز باید هرچه سریع تر علت یابی شود. از علل مهم سوزش ادرار عفونت هایی است که در نواحی اطراف رخ می دهد. به عنوان مثال عفونت مثانه یکی از  شایع ترین آنها به شمار می رود. اختلال در عملکرد هریک از اجزای سیستم ادراری هم می تواند نمونه ای دیگر از این علل باشد. این سیستم به هر نوع عفونتی بسیار حساس است و بی توجهی نسبت به آن با از دست رفتن کلیه ها همراه خواهد بود.

وجود هر نوع درد در زمان ادرار کردن می تواند از بیماری های جدی و مهمی خبر دهد که از جمله ی آنها می توان به بیماری هایی همچون وجود تغییر و التهاب در مثانه ، سنگ های ادراری ، عفونت در پروستات در مردان ، بیماری های آمیزشی اشاره نمود. معمولا سوزش ادرار در خانم ها به دلیل شکل خاص دستگاه تناسلی بیشتر از آقایان اتفاق می افتد ، اما وجود هر نوع درد و سوزش در آقایان نیازمند پیگیری ها و تست های آزمایشگاهی بیشتری می باشد و از اهمیت برخوردار خواهد بود.

سوزش ادرار در افراد می تواند نشانه ای از برگشتن ادرار باشد. ادرار ماده ای است که در جهت سلامت بدن فعالیت می کند و به نوعی نقشی پاک کننده دارد ، ورود این مایع مضر به داخل بدن می تواند با اختلال در سیستم ادراری همراه شود و لوله های جمع کننده ادرار و مثانه را با خطرات جدی همراه سازد. تنها با یک آزمایش ادرار می توان علت اصلی سوزش ادرار را جویا شد ، وجود عوامل باکتریایی یکی از شایع ترین و آسان ترین دلایلی است که با مصرف آنتی بیوتیک ها و رعایت نکات بهداشتی قابل رفع خواهد بود.

سعی کنید تا با حمام کردن و ادرار کردن پس از رابطه جنسی باکتری های موجود را به بیرون هدایت کنید. در صورت وجود عفونت ادراری در مردان بهتر است تا پس از رعایت نکات بهداشتی به رژیم غذایی خود توجه داشته باشید. مصرف ویتامین ها بدن را در برابر هر نوع عاملی مقاوم خواهد کرد.

  • 0
  • مطالب مرتبط

    بیوگرافی و عکس های بهاره افشاری… مواد غذایی‌ای که سرشار از شکر پنهان هستند واژن‌تان چه راز‌هایی از سلامت‌تان افشا می‌کند؟ وزوز گوش؛ علل، علائم و راه‌های درمان آن سامانه نیما برای خرید ارز… چربی خون نرمال چند است؟ این بلا‌ها را سر چشمان خود نیاورید!

    کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.