خواص شگفت انگیز جو برای پوست

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, گیاه جوانه گندم
 • تاریخ : اسفند ۱۲, ۱۳۹۶
 • جو به خصوص گونه های سیاه آن، خواص زیادی دارد که می تواند درمان موثری برای بیشتر مشکلات پوستی باشد. این ماده غنی از آزلائیک اسید است که یک ترکیب آنتی اکسیدانی تایید شده برای بدن محسوب می شود و می تواند برای افرادی که از پوست آکنه دار رنج می برند بسیار مفید باشد. سطح بالای آنتوسیانین های موجود در جوی سیاه و بنفش ممکن است سرعت فرایند پیری را کندتر کند و مانع از بروز چین و چروک صورت گردد. در ادامه مزایای کامل این ماده را با هم مرور می کنیم.

  اگر به دنبال بهبود شرایط پوستی خود هستید از جوی سبوس دار استفاده کنید. این ماده نه تنها باعث می شود سطح هورمون های ایجاد کننده آکنه در تعادل بماند بلکه غلات سبوس دار سرشار از مواد مغذی و ویتامین های مبارزه کننده با آکنه هستند. اما مزایای جو برای پوست های مستعد آکنه ممکن است فراتر از کاربرد آن به صورت یک ماده غذایی باشد. همانطور که بیان کردیم جو دارای آزلائیک اسید است. این ترکیب می تواند روزاسه و آکنه خفیف و متوسط را به هنگام اعمال موضعی آن، درمان کند. واقعیت این است که بیشتر کرم ها و ژل هایی که برای درمان روزاسه و آکنه مورد استفاده قرار می گیرند از مزایا ازلائیک اسید بر روی پوست بهره می برند. در این شرایط، ازلائیک اسید باعث از بین رفتن باکتری هایی می شود که منافذ پوست را آلوده می کنند. در مورد روزاسه، ازلائیک اسید باعث کاهش التهاب پوستی می شود.

  برای اینکه بتوانید ماسک صورت آنتی باکتریایی داشته باشید، مقادیر یکسانی از ارد جو را با عسل ترکیب کنید. این ماسک را روی صورت خود اعمال کنید و اجازه دهید برای ۱۰ دقیقه روی صورت بماند و سپس بشویید.

  آزلائیک اسید موجود در جو با لکه های پیری و هیپرپیگمانتاسیون مبارزه می کند:
  شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ازلائیک اسید می تواند به کاهش هیپرپیگمانتاسیون کمک کند. این شرایط معمول و ازاردهنده زمانی توسعه پیدا می کند که سلول های تولیدکننده ملانین در لایه پایینی اپیدرم مقادیر زیادی ملانین تولید می کنند. هیپرپیگمانتاسیون معمولا به خاطر علل زیادی همچون اسیب ناشی از خورشید ، التهاب یا آکنه ایجاد می شود. درمان های موضعی برای این شرایط همچون استفاده از آزلائیک اسید می تواند مانع از کارکرد tyrosinase شود که آنزیم درگیر در تولید ملانین است.

  جوی سیاه آنتوسیانین های محافظت کننده از پوست فراهم می کند:
  همه انواع جو برای پوست مفید هستند اما جوی سیاه و بنفش می تواند بهترین نوع جو برای پوست هایی باشد که دچار چین و چروک یا نقاط پیری هستند. این موضوع بدین خاطر است که جوی سیاه در برگیرنده آنتوسیانین است که خواص آنتی اکسیدانی شگفت انگیزی دارد. مطالعه انجام شده از طرف محققان نشان می دهد آنتوسیانین و خواص آنتی اکسیدانی آن قوی تر از سایر ویتامین ها و انتی اکسیدان هاست.آنتی اکسیدان هایی همچون سیانین می توانند به کندتر شدن تشکیل چین و چروک و خطوط ریز در صورت کمک کنند.

  منبع: healwithfood

 • 0
 • مطالب مرتبط

  نقش سیگار در ایجاد بیماری‌های قلبی ارتباط پروبیوتیک‌ها با سیستم گوارش معرفی پل معلق بابلسر… گزارش سفر وزیر بهداشت به مازندران/ بهره برداری از ۱۵ طرح درمانی بیماران رانده شده؛ ۱۱ بیماری عجیب و نادر در ایران راهنمای آشنایی با بهترین هتل‌های کوچک و لوکس استانبول اینفوگرافی / آثار خطرناک کمبود خواب چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.