خواص آویشن برای سرماخوردگی و آنفلونزا

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, گیاه آویشن
 • تاریخ : اسفند ۱۲, ۱۳۹۶
 • خواص آویشن برای سرماخوردگی و آنفلونزا

   

  آویشن یکی از گیاهانی است که باید در فصل سرماخوردگی و آنفلونزا مورد استفاده قرار گیرد. این گیاه قطعا یکی از گیاهان شگفت انگیز برای کودکان است. همانند بیشتر گیاهان دارویی دیگر، آویشن نیز اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شود اما توانایی های درمانی بسیار زیادی دارد.

  زمانی که کودک شما مریض است یا احساس مریضی می کند، آویشن می تواند اولین گیاهی باشد که در بهبود شرایط موثر است. این گیاه برای افرادی همچون کودکان امن است و می تواند در عین حال موثر باشد.

  آویشن در برگیرنده مقادیر زیادی از روغن های فرار است که بسیار ضد میکروبی است و به مبارزه با عفونت کمک می کند. این گیاه برای عفونت های ریوی، سرفه و گلودرد بسیار مفید است.

  در طول عفونت های ریوی، روغن می تواند به آرام شدن مسیرهای تنفسی، شل شدن بلغم و بهبود سرفه کمک کند. این کار اغلب با نوشیدن روغن اروماتیک و نوشیدن چای انجام می شود.

  یکی از کارهایی که می توان با آویشن انجام داد قرار دادن آن در ظرف و گذاشتن آن در اتاق فرد بیمار است. یک ظرف متوسط را با آب پر کنید و یک اونس آویشن خشک شده به آن بیفزایید. این ظرف را در مکان امنی در اتاق بگذارید و اجازه دهید در طول شب در اتاق بماند. درب را ببندید تا اتاق کاملا با عطر آویشن پر شود. این کار به فرد اجازه می دهد به راحتی بوی آویشن را استشمام کند و بتواند از خاصیت آن برای مبارزه با عفونت استفاده کند.

  شما می توانید از روغن ضروری آویشن در حمام یا دوش خود نیز استفاده کنید. زمانی که روغن ضروری را به حمام خود اضافه می کنید، ابتدا آن را با روغن حاملی همچون روغن زیتون رقیق نمایید. اینکار باعث می شود روغن بهتر در حمام عمل کند و از تحریک پوستی نیز جلوگیری می کند. سه قطره روغن ضروری آویشن را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید، خوب ترکیب نمایید و سپس به حمام بیفزایید. اگر کودک شما زیاد سرفه می کند بهتر است حمام بخار را امتحان نمایید.

  برای آماده کردن چای اویشن، بخش مساوی از آویشن، نعناع و آقطی را با هم ترکیب کنید. بین یک قاشق چایخوری الی یک قاشق غذاخوری از گیاهان ترکیب شده را در یک پیمانه آب بریزید. اجازه دهید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس کمی عسل بدان بیفزایید . این ترکیب برای سرفه و عفونت های دستگاه تنفسی عالی است. در طول روز این ترکیب را بنوشید. دفع بعد که سرما خوردید می توانید از آویشن برای بهبود شرایط خود استفاده کنید.

   

  منبع: thelittleherbal

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بیوگرافی و عکس های نیلوفر رجایی… داغی کف پا نشانه چیست؟ چرا من خوشحال نیستم؟ مشکل من چیست؟ ۵ طرز فکر اشتباه درمورد چربی ها! خواص مارچوبه چیست؟ چگونه از گچ یا آتل خود مراقبت کنیم؟ جزییات تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با سازمان انرژی اتمی برای واردات تجهیزات پزشکی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.