جوان‌سازی پوست با سلول‌های فیبروبلاست در کشور

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۱۸, ۱۳۹۷

 • سلول

  محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان روشی را برای جوان‌سازی پوست ارائه کردند که بر خلاف سایر روش‌ها، امکان بازسازی و جوان‌سازی پوست را فراهم می‌کند.

  مسعود کرباسیان، مجری طرح در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه محصولاتی را برای جوان‌سازی پوست ارائه کردیم، گفت: در این روش سلول‌های خود بیمار دریافت می‌شود و با ایجاد تغییراتی در این سلول‌ها، مجددا این سلول‌ها به زیر پوست بیمار تزریق خواهد شد.

  وی سلول‌های دریافت شده را سلول‌های “فیبروبلاست” دانست و یادآور شد: این سلول‌ها که از فرد جداسازی می‌شود، موجب کلاژن‌سازی در افراد می‌شود.

  کرباسیان به جزئیات این طرح اشاره کرد و یادآور شد: در این روش بعد از جداسازی سلول‌های فیبروبلاست، تکثیر و بعد از کشت، به زیر پوست فرد تزریق می‌شود. در این روش بر خلاف سایر روش‌های جوان‌سازی، پوست جوان خواهد شد.

  مجری طرح با بیان اینکه با بالا رفتن سن، تولید برخی از سلول‌ها در بدن کم می‌شود، اضافه کرد: این روش موجب بازسازی و جوان‌سازی پوست خواهد شد.

  کرباسیان به بیان تفاوت این روش با سایر روش‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در سایر روش‌ها، با بی‌حس کردن ماهیچه‌ها و یا با فیلرها (پر کننده‌ها) خطوط ایجادشده بر روی پوست پر می‌شود، ولی پوست به ساختار اولیه خود باز نمی‌گردد؛ ولی با روش ارائه شده از سوی ما، این امر اتفاق می‌افتد.

  این محقق از اجرای این روش برای جوان‌سازی پوست خبر داد و گفت: این روش دارای تاییدیه‌های لازم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پوران درخشنده: پرستاری شغل نیست عاشقی است وضعیت سلامتی مهدی فخیم‌زاده بعد از تصادف چند توصیه قبل از مصرف داروهای خواب‌آور سال دیگر هر نخ سیگار چند؟ صادرات ۲۴۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در سال جاری برای اینکه حالتان خوب شود به این اثر نگاه کنید توصیه‌های ساده و کم‌خرج برای سلامت جسم و روان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.