جدیدترین روش تشخیص سرطان رحم

 • دسته بندی : پزشكی و سلامتی, زناشویی
 • تاریخ : آذر ۲۹, ۱۳۹۷

 • جدیدترین روش تشخیص سرطان رحم

   

   به گزارش ایران ناز سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در زنان است و یکی از عوامل مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه به شمار می‌رود، آماری ناامیدکننده که بیش از پیش اهمیت غربالگری را برجسته می‌کند.

   

  وجود عفونتی به اسم ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) در زنان یکی از راه‌های شناسایی سرطان دهانه رحم است، به تازگی راهی جدید با هزینه مناسب و دقت بالا برای تست ۱۰۰ درصد سرطان دهانه رحم به وجود آمده است.روش‌های غربالگری کنونی برای تشخیص HPV با استفاده از تست پاپ اسمیر –نمونه برداری از سلول های دهانه رحم- انجام می‌شود که خیلی دقیق نیست.

   

  دانشمندان دانشگاه کوئین مری لندن به جای بررسی کدهای ژنتیکی بیمار برای نشانه های مشخصی از ویروس HPV، رویکرد دیگری پیدا کردند، این روش روی اپی ژنتیک تمرکز دارد که توسط آن، ژن‌ها به طور دقیق و سازو کارهای داخل بدن بدون دستکاری DNA بررسی می‌شوند.

   

  این روش برای هزاران زن ۲۵ تا ۶۵ سال در کانادا انجام شده است که نتایج صد در صدی را داشته است، این روش موفق به پیش‌بینی صد در صد ۸ نوع مختلف سرطان دهانه رحم شده است.تست پاپ اسمیر تنها ۲۵ در صد از سرطان ها را تشخیص می‌دهد

   

  اما این تست ۵۰ درصد از سرطان ها را تشخیص می دهد، روش مبتنی بر اپی ژنتیک نه تنها دقیق‌تر از پاپ اسمیر است بلکه ممکن است ارزانتر از آن هم باشد، محققان در تلاش هستند تا بعد از به پایان رساندن این پروژه آن را تجاری‌سازی کنند.

  منبع: ایران ناز

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آزمایش خون‌ تان را در خانه تفسیر کنید درمان سه سوته دندان درد انواع سردرد و راههای درمان آن نکات بسیار مهم در شب زفاف چه کسانی بیماری لوپوس می‌گیرند؟ آمفیزم چیست؟ علائم و راه‌های درمان آن را بشناسید عکس های اسپاکو یوسفی همسر محسن چاوشی + بیوگرافی…

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.