جبران بدهی بیمه سلامت در گرو تخصیص ۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

 • موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: این سازمان تا پایان سال حدود ۹ هزار میلیارد تومان بدهی خواهد داشت که با حمایت مجلس و تخصیص ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷، بخش قابل توجهی از بدهی‌های این سازمان پرداخت خواهد شد.

  به گزارش ایسنا طاهر موهبتی با اشاره به اینکه براساس لایحه بودجه ۹۷، اولویت مجلس سلامت‌نگر، فراهم کردن دسترسی همگانی به خدمات سلامت است، گفت: باید توجه داشت که تداوم امکان ارائه خدمات سلامت در مراکز درمانی به مردم و تضمین سلامت بیمه‌شدگان، تنها با تصویب و حمایت مجدد مجلس از بنده (ه) تبصره ۵ لایحه بودجه ۹۷ میسر خواهد بود.

  وی با تاکید بر اینکه مدیریت هزینه رویکرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران در سال۹۷ است،اظهارکرد: مساعدت مجلس دهم در خصوص پرداخت بدهی‌های موسسات درمانی زمینه‌ساز مدیریت هزینه در این سازمان خواهد بود. بدیهی است با کاهش مطالبات این سازمان به مراکز درمانی سطح رضایتمندی نیز افزایش می‌یابد و این امر مسبب ارائه بهتر خدمات و رضایت مشتریان – که همان بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر هستند – خواهد شد.

  موهبتی افزود: صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی در سال‌های گذشته به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان با مشکلات بسیاری روبرو شده است و حتی برخی از آن‌ها تا مرز ورشکستگی نیز رفته‌اند. بیماران نیز در پی مشکلات مراکز درمانی به خصوص بیماران خاص با چالش‌هایی روبرو شده‌اند که در روزهای پایانی سال چشم انتظار مصوبه مجلس هستند.

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه سلامت مردم در سال ۹۷ نیازمند توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، گفت: با تامین بودجه پایدار، نظام سلامت کشور در سال ۹۷ با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.

  وی مصوبه جدید کمیسیون تلفیق مجلس در پرداخت ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت از طریق فروش اوراق را ستونی اطمینان بخش دانست و اظهارکرد: مجلس با تصویب نهایی این مصوبه نگرانی صنعت دارو و تجهیزات پزشکی و مراکز درمانی سراسر کشور را پایان داده است و منجر به احیای این حوزه خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی همچنین به بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با تامین ۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر جای نگرانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود نخواهد داشت.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص پودر کاکائو برای لاغری و سلامتی بهترین ترفندهای کاهش وزن و لاغری چگونه بر غم و اندوه خود غلبه کنیم؟ شرکت‌های دارویی، اعتبارات ارزی تسویه‌ نشده را اعلام کنند وزیر بهداشت: همه مدیون خوزستان هستیم/ سند توسعه آموزش در خوزستان تا ماه آینده تدوین شود ویدئو / قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟ هپاتیت E از چه راه‌هایی منتقل می‌شود؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.