ثبت ۷۹ حادثه ویژه در سامانه اورژانس کشور طی روز گذشته

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۱۶, ۱۳۹۷

 • امضای تفاهمنامه میان راه آهن و اورژانس

  سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: روز گذشته (۱۵ آذر) در مجموع ۷۹ حادثه ویژه در سامانه مرکز هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت ثبت شد که در این ماموریت ها ۳۳۷ مصدوم خدمات فوریت‌های پزشکی دریافت کردند.

  به گزارش ایسنا، پیرحسین کولیوند با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع ۳۳۷ مصدوم حوادث ویژه در روز گذشته(۱۵ آذر) ۲۸۹ مصدوم توسط اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شدند، همچنین ۴۸ نفر نیز به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

  وی در ادامه تصریح کرد: از ۷۹ حادثه ویژه روز گذشته ۳۳ مورد معادل ۴۲ درصد از کل حوادث ثبت شده مربوط به حوادث ترافیکی و ۴۶ مورد معادل ۵۸ درصد از این حوادث، مربوط به حوادث غیرترافیکی بودند.

  سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: مهمترین حوادث ویژه ثبت شده در روز گذشته مربوط به حادثه تروریستی چابهار، مسمومیت با گاز CO در تبریز با ۲۶ مسموم، واژگونی مینی بوس در محور روستایی زمان آباد شاهرود با ۱۰ مصدوم و واژگونی اتوبوس در محور مرودشت-شیراز با یک مورد فوتی و هفت مصدوم بوده است.

  بر اساس گزارش وبدا، به گفته وی روز پنجشنبه، سه مصدوم حوادث ویژه در سه ماموریت توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور انتخاب شدند حاشیه و متن «پولی شدن معابر» / کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در کشور چگونه بخشنده و مهربان باشیم؟ وضعیت ذخیره دارویی بیماران خاص در گفت‌وگو با دبیر انجمن داروسازان برنامه وزارت بهداشت برای افزایش درمانگاه‌های تالاسمی در تهران مادران مبتلا به ام‌اس، در بارداری مصرف ویتامین "دی" را جدی بگیرند خطر طعم‌دهنده‌های سیگار الکترونیکی برای قلب و عروق

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.