ثبت ۷۴۶۳ خبر و شکایت در سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت در خرداد ماه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۳, ۱۳۹۷

 • سامانه 190

  رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی این سامانه برای دریافت و رسیدگی به اخبار و شکایات مردمی در حوزه بهداشت، گفت: در خرداد ماه، ۷۴۶۳ خبر و شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ ثبت شد که تاکنون به ۹۶ درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

  به گزارش ایسنا، مهندس محراب آقازاده با اعلام این خبر، افزود: بیشترین شکایتها از حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و مشهد (۱۲ درصد)، ایران (۱۰ درصد) و شیراز و اصفهان(۸ درصد) بوده است.

  وی تصریح کرد: شکایت از اماکن مسکونی دارای فعالیت غیر مجاز و غیر بهداشتی با ۱۸درصد، نانوایی ۱۰ درصد و  بقالی و سوپرمارکت ۸ درصد، در صدر اخبار این سامانه قرار گرفتند.

  رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت همچنین ادامه داد: عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد ۱۱ درصد، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر و دفع غیر بهداشتی فاضلاب با ۶ درصد و وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی ۵ درصد اخبار سامانه را به خود اختصاص دادند. 

  بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آقازاده در خصوص اقدامات انجام شده برای اخبار و شکایتهای ثبت شده در سامانه بهداشت ۱۹۰، اظهار داشت: اقدامات قانونی معمول در زمینه این شکایتها منجر به صدور اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی به میزان ۲۲ درصد شد که با توجه به این اخطارها، ۱۷ درصد از اماکن و مراکز نسبت به رفع نواقص اعلام شده توسط کارشناسان بهداشت اقدام کردند و مابقی نیز در حال پیگیری هستند.

  وی با بیان اینکه ۷۳ درصد از تماس گیرندگان با سامانه بهداشت ۱۹۰ مرد و ۲۷ درصد زن بودند، گفت: میزان رضایتمندی مردمی از این سامانه، ۹۴ درصد است که این میزان از نظرسنجی ۳۵ درصد از کل اخبار سامانه در ماه خرداد حاصل شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  طرح نظام ارجاع به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی می‌شود تلاش می‌کنیم مطالبات پزشکان، نقدی پرداخت شود نمک دریا مجوز ندارد قبل از دویدن چه بخوریم؟ سلامت لثه به کنترل دیابت نوع ۲ کمک می‌کند واردات لوازم آرایشی به صفر رسیده است برای اینکه حالتان خوب شود به این اثر نگاه کنید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.