تکمیل طرح ساماندهی بذر و سلول‌های تهیه واکسن تا پایان سال

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۴, ۱۳۹۷

 • واکسن سرطان

  معاون تضمین کیفیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد طرح ساماندهی بذر و سلول‌های به کار رفته در تولید واکسن به انجام رسیده است، گفت: این طرح تا چند ماه آینده تکمیل می‌شود.

  به گزارش ایسنا، مهرداد راسخی با بیان اینکه کیفیت به معنای تامین خواسته مشتری و سهامداران است، گفت: در موسسه رازی تمام فرآیندهای ساخت واکسن از مرحله تهیه مواد اولیه تا توزیع به بازار مصرف تحت نظارت معاونت تضمین کیفیت با هدف رعایت اصول تولید و مطابقت با استانداردها انجام می‌شود.

  وی افزود: هر سال نیز برای نظارت بر این فرآیندها برنامه‌های مشخصی تعریف و میزان پیشرفت کار بررسی می‌شود تا بتوانیم کیفیت را در بالاترین سطح برای تولید فرآورده‌های بیولوژیک تامین کنیم.

  راسخی با اشاره به اینکه مطالعات پایداری واکسن‌ها برای تمام فرآورده‌های تولیدی در قالب طرح‌هایی مشخص انجام شده، اضافه کرد: یکی از مهمترین اقدامات، انجام مطالعات ساماندهی بذر و سلول‌های تهیه واکسن با هدف شناسنامه دار کردن بذرها است که بیش از ۷۰ درصد کار انجام شده و تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

  معاون تضمین کیفیت موسسه رازی یادآور شد: در این شناسنامه‌ها، اطلاعات بذرها در سه سطح شامل ژنتیک، مطالعات سرولوژیک و مطالعات بیوشیمیایی، معرفی شده که ثابت می‌کند بذر مورد استفاده تمام موارد سخت گیرانه منطبق با استانداردهای جهانی تولید واکسن را دارد.

  وی سازمان جهانی سلامت، فارماکوپه‌های انگلستان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا را به عنوان مهمترین مراجع بین‌المللی استانداردسازی تولید واکسن نام برد و تصریح کرد: هر کدام از این مراجع قوانین سختگیرانه‌ای برای واکسن‌سازی تعریف کرده‌اند و ما متناسب با اینکه کدام مرجع قوانین سختگیرانه‌تری برای تولید فرآورده‌ای مشخص دارد، محصولاتمان را تولید می‌کنیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سرطان پایان زندگی نیست رابطه جنون و اختلالات سایکوتیک با مواد مخدر صنعتی طرز خوردن آووکادو تامین شیرخشک رژیمی و متابولیک مورد نیاز تا یک‌سال آینده شیوع دیابت در آذربایجان غربی رو به افزایش است آخر هفته برفی در تهران/اعلام شمار سارقان حرفه‌ای در کشور صیانت از مرزهای کشور در برابر آسیب‌های بهداشتی، نشانه اقتدار کشور است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.