تکذیب فوت ۱۰ تن بر اثر بیماری تب کریمه کنگو

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۰, ۱۳۹۷

 • تب کریمه کنگو

   رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت فوت ده نفر بر اثر بیماری تب کریمه کنگو را تکذیب کرد.

  به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا ضمن تکذیب فوت ده نفر بر اثر بیماری تب کریمه کنگو، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ٢٤ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند و دو نفر فوت کرده‌اند که یک نفر از آنها پیرمرد ۷۲ ساله‌ای بود که مبتلا به نوعی از بیماری خونی بوده و به تب کریمه کنگو نیز مبتلا شده و فوت کرده است.

  وی افزود: این فرد ساکن یکی از مناطق روستایی بندرعباس بوده و به مدت یک هفته تحت درمان قرار داشت و سرانجام صبح روز گذشته فوت کرد.

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: اقدامات مراقبتی، اطلاع رسانی و آموزش در راس برنامههای پیشگیری از این بیماری قرار دارد.

  بنابر اعلام وبدا، ‌ گویا  از همه رسانهها خواست در درج و انعکاس اخبار مربوط به مسائل حساس بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  به کودک سرماخورده داروی ضداحتقان ندهید درباره بیماری روانی + ۶ اشتباه رایج ناگفته‌های طرح "ادغام شماره‌های امدادی"/تعصبات سازمانی، مهم‌ترین عامل کندی در اجرا غذاهای مخصوص پاکسازی رگهای خونی رقابت‌ ایده‌های توانبخشی معلولین در مسابقات "واسط‌ مغز و رایانه" بهره‌برداری از ۳۱۰۰ پروژه بهداشتی تا پایان سال حق بیمه و رقم پرداخت از جیب معتادان اعلام شد + جزییات

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.