توزیع بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان/علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : سپتامبر 4, 2018
 • بسته اجتماعی

  "آماده باش پلیس برای محرم، خودسوزی روبروی شهرداری تهران، شهرداری، سیستم جمع‌آوری پسماند پزشکی ندارد، گرد و غبار، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران، توزیع بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان، پایان نقل و انتقالات فرهنگیان، ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبت فرزندخواندگی در تهران و شناسایی ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

  به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

  فرمانده ناجا تشریح کرد

  آماده باش پلیس برای محرم / برخورد با بدحجابی در خودروها

  سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد که در ایام محرم ماموران پلیس درکنار عزاداران حسینیه‌ها، تکایا و مساجد خواهند بود و نسبت به تامین امنیت این مراسم اقدام خواهند کرد.

  وی همچنین درباره برخورد با بد حجابی و کشف حجاب در خودروها اظهار کرد: ناجا بر اساس وظیفه ذاتی خود با هرگونه هنجارشکنی که مصادیق آن بارها اعلام شده و بی حجابی نیز جز آن است، برخورد خواهد کرد؛ بر این اساس به مالکان خودروها تذکر خواهد داد و اگر قبلا تذکر داده شده باشد نسبت به توقیف خودرو اقدام داده می‌شود البته خوشبختانه مردم همکاری خوبی با پلیس داشته و امیدواریم این موارد بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

  خودسوزی روبروی شهرداری تهران

  یک مرد خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش کشید.

  صبح امروز یک مرد در حالی که دو فرزند و همکارش نیز همراه وی بودند خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش کشید که با حضور عوامل اورژانس در محل، این فرد به بیمارستان منتقل شد.

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

  شهرداری، سیستم جمع‌آوری پسماند پزشکی ندارد/ تهران نیازمند اقدامی قاطع

  مهندس محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح چرایی مشکل دفع پسماند بیمارستانی در برخی شهرها، در عین حال تاکید کرد: انجام اقدامات مربوط به زباله‌های بیمارستانی، مشروط به ایجاد سیستمی توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری برای جمع‌آوری پسماندهای بیمارستانی است.

  فرهادی با بیان اینکه حدود ۱۵ تا ۳۵ درصد پسماندهای تولید شده در یک بیمارستان، عفونی و ویژه محسوب می‌شود، افزود: اتوکلاو در ۱۰۰ درصد بیمارستان‌های تهران انجام می‌شود، اما زمانی که این تفکیک به خوبی صورت نگیرد یا به شکل تفکیک شده حمل نشود، آن بیمارستان ۱۰۰ درصد زباله ویژه پزشکی خواهد داشت و تفکیک‌سازی بی‌اثر می‌شود.

  گرد و غبار، علت آلودگی هوا در بیش از نیمی از روزهای گرم تهران

  حسین حسن‌خانی کارشناس فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به پروژه منشایابی ذرات معلق در تهران گفت: بر اساس اطلاعات این پروژه، گرد و غبار در فصول گرم سال ۵۶ درصد از آلودگی هوا را به خود اختصاص داده‌اند چرا که به دلیل خشک بودن هوا و نبود رطوبت امکان رسوب ذرات آلاینده بیشتر است.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

  هورالعظیم را آتش می‌زنند تا پول برق ندهند

  عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سخنانی مدعی شد که آتش‌سوزهای هورالعظیم عمدی است تا پول برق ندهند.

  عیسی کلانتری در پانزدهمین کنگره ملی « علوم زراعت و اصلاح نباتات» در موسسه تحقیقات و اصلاح نهال و بذر در کرج صحبت می‌کرد، درباره  آتش‌سوزی‌های هورالعظیم در خوزستان مدعی شد که « هورالعظیم را آتش می‌زنند تا پول برق ندهند و این‌گونه برای ما گرفتاری ایجاد و به ما جفا می‌کنند.»

  وی همچنین از برداشت زیاد آب از منابع تجدیدپذیر هم انتقاد کرد و گفت:« هیچ کشوری نباید بیش از ۴۰ درصد ظرفیت منابع تجدیدپذیر را مصرف کند ولی ما ۱۳۰ درصد برداشت می‌کنیم.»

  مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد اعلام کرد

  توزیع بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان / پرداخت هزینه ثبت‌نام کتب درسی

  مجید زارع‌فرد ، مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از توزیع بسته‌های لوازم التحریر بین همه دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد، تا قبل از آغاز سال تحصیلی خبر داد.

  زارع فرد از پرداخت هزینه ثبت نام کتب درسی دانش‌آموزان تحت پوشش خبر داد و گفت: مبلغی در حدود ۳۰ هزار تومان بابت هزینه ثبت نام کتب درسی هم به استان‌ها پرداخت کردیم که شامل حال همه ۳۱۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش می‌شود و به حساب سرپرست آنها واریز می‌شود.

  مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش خبرداد

  پایان نقل و انتقالات فرهنگیان / تبدیل وضعیت فرهنگیان نیازمند قانون است

  یارمحمد حسین‌بُر، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اتمام فرآیند نقل و انتقالات معلمان گفت: برای تهران سقف ورود تا ۲۰۰۰ نفر باز بود که تا هفته گذشته تقاضای ۱۵۰۰ نفر تایید شده است.

  وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا امسال تبدیل وضعیت نیروهای کارمعین به پیمانی و پیمانی به رسمی در دستور کار قرار خواهد گرفت عنوان کرد: تبدیل وضعیت فرهنگیان قراردادی به پیمانی و پیمانی به رسمی نیازمند قانون است و نمی‌توانیم خلاف قوانین اقدام کنیم. نیروهای پیمانی به رسمی حتما باید در آزمونی شرکت کنند و پذیرفته شوند.  تبدیل وضعیت  نیروهای قرارداد معین به پیمانی هم قوانین خاص خود را می‌طلبد که فعلا در این باره قانون و ابلاغیه‌ای نداریم.

  ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبت فرزندخواندگی در تهران/ متقاضیان فرزند دختر بیشتر در انتظار می‌مانند

  مهشید موقر، معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از ۳۲۰۰ پرونده پشت نوبتی متقاضی فرزندخواندگی در تهران خبر داد.

  وی با اشاره به مدت زمان پشت نوبت بودن متقاضیان نیز تصریح کرد: مدت زمان انتظار برای کودک نیز بستگی به جنسیت و سن فرزند دارد. در صورتی که این خانواده‌ها خواهان دختر زیر دو سال باشند ممکن است حدود یک سال در نوبت باشند، اما اگر فرزند بزرگتر یا فرزند پسر بخواهند، این مدت زمان کاهش می‌یابد. یکی از دلایل  این مساله این است که دخترانی که از سوی قوه قضاییه وارد بهزیستی می‌شوند از تعداد  پسران کمتر است.

  محسن هاشمی:

  در مورد حادثه کودک "گوش بریده" هنوز به قطعیت نرسیده‌ام

  محسن هاشمی، رییس شوای اسلامی شهر تهران در خصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی با عنوان "کودک گوش بریده" گفت که هنوز در مورد روی دادن این حادثه شخصا به قطعیت نرسیده‌ است.

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران خبر داد

  شناسایی ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی

  عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰۰۰ مبادی تولید پسماند بیمارستانی شناسایی شده است، گفت: از این میان تنها ۲۶۰۰ مرکز با شهرداری تهران قرارداد منعقد کرده‌اند.

   وی تاکید کرد: محیط زیست در نامه‌ای به شهرداری اعلام کرده است که هیچ بیمارستانی زباله‌های بیمارستانی را عادی و بی‌خطر نمی‌کند. ما برای جمع‌آوری این نوع از زباله‌های ویژه ۴۱ خودروی ویژه اختصاص داده‌ایم و برای هر کیلو از این نوع زباله باید۱۸۶۰ تومان دریافت کنیم. از ۷۰۰۰ مبادی تولید این نوع از زباله تنها ۲۶۰۰ مرکز با ما قرارداد بسته‌اند.

  درمراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای کمک‌هزینه کاشت حلزون شنوایی عنوان شد

  ساخت بخشی از پروتزهای حلزون شنوایی در ایران/ انجام سالانه ۱۰۰۰ عمل کاشت حلزون

  محمد فرهادی،‌ رئیس هئیت امنای بنیاد خیریه شنوایی شفابخش از ساخت قسمت بیرونی دستگاه پروتزهای حلزون شنوایی در کشور خبر داد و گفت: بخش بیرونی دستگاه که بخش حساس این کاشت حلزونی است با برنامه‌ها و تکنولوژیهای متعدد انجام شده و امیدواریم تا قسمت درونی این پروتز هم با همت و یاری در ایران ساخته شود.

  وی افزود: در زمینه ساخت پروتز های حلزونی در کشور فعالیت کردیم و قسمت بیرونی دستگاه ها که حساستر از قسمتهای دیگر است را با موفقیت ساختیم و امید است تا به همت متخصصین و پزشکان قسمت درونی این دستگاه‌ها هم در ایران ساخته شود چرا که شرکتهای دانش بنیانی هستند که می‌توانند در این زمینه ما را یاری کنند. تاکنون حدود ۱۰۰۰۰ کاشت حلزون شنوایی در کشور انجام شده است. ایران جزو معدود کشورهایی است که در ۲۰ سال گذشته جز ده کشوری است که کاشت حلزونی انجام داده است.

  به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

  خودسوزی روبروی شهرداری تهران

  تصادف مرگبار در اتوبان تهران ـ کرج

  آماده باش پلیس برای محرم / برخورد با بدحجابی در خودروها

  هورالعظیم را آتش می‌زنند تا پول برق ندهند

  سوختگی ۴۵ درصدی فردی که مقابل شهرداری خودسوزی کرد/بهبودی وی قطعی است

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا
 • 0
 • مطالب مرتبط

  رونمایی از پروژه ایرانوم تشریح اقدامات مناطق آمایشی در حوزه آموزش/آمایش سرزمینی گفتمان فکری جدیدی را ایجاد کرده است ترامادول و متادون اولین علت مرگ در اثر مسمومیت با ترکیبات مخدر است چی بخوریم ! چی نخوریم ! در مبتلایان کبد چرب چه موقع به روانشناس مراجعه کنیم؟ گیاهان دارویی مضر در بارداری دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای تأمین تجهیزات پزشکی و دارو

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.