تاکید بر گسترش روابط استراتژیک ایران و هند در حوزه سلامت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۱, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت در حاشیه اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در دهلی نو هندوستان با وزیر بهداشت هند دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش ایسنا، در این دیدار بر ارتقای روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ایران و هندوستان به عنوان دو کشور تاثیر گذار در قاره آسیا تاکید شد.

  در این دیدار، دکتر هاشمی بر گسترش روابط دو کشور ایران و هند در حوزه فناوری های نوین پزشکی تاکید کرد و گفت: تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران و معامله نفت ایران با هند با واحد پولی این کشور، فرصت خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه دارو، واکسن، تکنولوژی های نوین و بالفعل کردن پتانسیل ها در حوزه علوم پزشکی است.

  همچنین در دیدار وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت هندوستان، از توافقات معاون وزیر طب سنتی هند در سفر به ایران استقبال شد.  

  بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت دو کشور ایران و هندوستان تاکید کردند که تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران نباید خللی در ارتباطات استراتژیک میان دو کشور در حوزه سلامت ایجاد کند و پیشنهاد شد که در حوزه فناوری نوین، دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی کمیته مشترکی با اعضای ثابت از سوی دو کشور معرفی شود و توافقات با جدیت پیگیری شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راه‌اندازی شورای حقوقی بیمه سلامت فشارهای مردمی در اتریش برای حفظ محدودیت‌های استعمال دخانیات اینفوگرافی / ۱۰ تهدید اصلی برای سلامت بشر در ۲۰۱۹ مصوبه کمیسیون تلفیق برای بخشش مشروط جرایم بدهکاران بانکی/بررسی بودجه از ۸ بهمن در صحن مجلس جزییات سند درمان کشور تا ۱۴۰۴/وجود ۱۲۵۰۰۰ تخت در کشور دلیل و راه درمان ریزش زیاد موی سر از خبرهایی درباره سربازی ورزشکاران تا جمع‌آوری محترمانه افغانها

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.