تاسیس ۱۱ بیمارستان در آذربایجان شرقی در دولت روحانی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی، ۱۱ بیمارستان به بهره برداری رسیده است که شامل یک چهارم کل پروژه‌های این استان در طول تاریخ این منطقه است، ۳۰ درصد خانه‌های بهداشت و ۵۰ درصد مراکز بهداشتی این استان نیز در این دوره به بهره‌برداری رسیده است.

  به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، "حسن قاضی‌زاده هاشمی" در مراسم کلنگ زنی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۲۷۴ تخت خوابی تدبیر "شاد باد مشایخ" در ارتباط زنده‌ با ریاست جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه‌ی سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: در دوران ریاست آقای روحانی، ۳۰۰ هزار متر مربع، بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان ساخت و ساز داشتیم و تا پایان امسال ۱۴۵ هزار مترمربع به این مجموعه اضافه خواهد شد که این نیز در تاریخ آذربایجان بی‌نظیر است. حدود ۳۶۰ تخت ویژه شامل تخت ICU، NICU و تخت بیماران سرطانی اضافه شده است.

  وی ادامه داد: همزمان با سفر رییس جمهور به تبریز، اولین پیوند کبد در تبریز انجام شد و با افزوده شدن ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، تمامی مرکز درمانی دارای آمبولانس خواهند شد.

  وی ادامه داد: این رقم کمک به حوزه‌ی درمان در سفرهای استانی از سوی رییس جمهور تا به حال سابقه نداشته است، این اقدام نشانگر توجه ایشان به توسعه‌ی خدمات و زیرساخت‌های اقتصادی، رفاهی و اجتماعی است.

  وزیر بهداشت از بهره‌برداری از ۷۰ طرح درمانی خبر داد و گفت: ۴۱ خانه بهداشت، ۱۴ مرکز بهداشتی، مراکز غربالگری سرطان، کلینیک‌های ویژه، دستگاه‌های MRI و سی تی اسکن، بیمارستان ۶۴ تخت خوابی سینا و مرکز آموزش مهارت‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مجموعا با مساحتی نزدیک به ۵۰ هزار متر مربع از جمله‌ی این طرح‌ها هستند.

  وی آغاز عملیات احداث بیمارستان هزار تخت خوابی تدبیر تبریز را جزو مهم‌ترین پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: شاید برای شما جالب باشد که این بیمارستان در محل تولد "علامه طباطبایی" و در  شاهراه تبریز احداث می‌شود و  به زودی راه آهن تهران-تبریز از این محل نیز عبور خواهد کرد، این مرکز بدون توقف فعالیت احداث شده و به توریست‌های سلامت و مردم این استان ارائه خدمات خواهد کرد.

   گفتنی است مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی تدبیر "شاد باد مشایخ" تبریز با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سقوط هواپیمای حامل گوشت وعده‌ «جان‌بابایی» برای تجهیز بیمارستان سرابله غذاهای غنی از سلنیم (سلنیوم) ایران به اندازه آمریکا و انگلیس امن است اما… تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج مقابل استانداری البرز اولین ساعت مچی هوشمند جهان که فشار خون را اندازه گیری می‌کند + فیلم جنگ با "گرسنگی" تا ۲۰۳۰

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.