بیماران تالاسمی کمبود دارو ندارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۲۰, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت و درمان گفت: بیماران تالاسمی در کشور با کمبود دارو مواجه نبوده و مشکلی در دریافت داروها ندارند.

  سیدحسن قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که بیماران تالاسمی در دریافت دارو با مشکل مواجه هستند؟ اظهار کرد: بیماران تالاسمی در حال حاضر در بحث دارویی دچار مشکل نبوده و بر اساس روال گذشته آن را دریافت می کنند.

  وی با اشاره به اینکه در بحث هزینه‌ها این بیماران طی ماه‌های گذشته با چالش رو به رو بودند، تصریح کرد: با دریافت گزارش مبنی بر بالا بودن هزینه‌ها و عدم توان دریافت دارو از سوی خانواده‌ها، با کمک وزارت بهداشت و هماهنگی با انجمن بیماران تالاسمی در راستای بهبود وضعیت آنها اقدام شد.

  وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه داروهایی که از خارج از کشور برای بیماران تهیه می‌شد، براساس روال گذشته به دست بیماران می رسد، خاطر نشان کرد: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز مبلغ پراختی زیاد شده اما کمک ویژه‌ای را وزارت بهداشت برای این بیماران در نظر گرفت و با توجه به گزارش‌های اعلام شده مشکل در این بخش نیز حل شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۰ اسفندماه سرزنش قربانی چیست؟ ۱۹ روش درمان و بهبود سلولیت دیابتی‌ها سیب بخورند بهترین مکمل ها ، داروها و درمان گیاهی برای بهبود دیابت خواص دانه چیا در برابر فواید تخم کتان اورژانس ریلی بزودی در کشور راه‌اندازی می‌شود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.