بیشتر مراکز سلامت روان در اروپا غیراستاندارد هستند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۶, ۱۳۹۷

 • بیمارستان تخت خواب آسایشگاه سلامت روان درمانگاه کلینیک

  سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام کرد: موسسات و انستیتوهای سلامت روان در کشورهای اروپایی تمام استانداردهای سازمان ملل را ندارند.

  به گزارش ایسنا، این سازمان در گزارش خود آورده است: هیچ یک از ۷۵ موسسه‌ای که توسط کارشناسان سازمان ملل مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته‌اند دارای تمام استانداردهای مراقبتی تعیین شده از سوی این سازمان نبوده‌اند.

  نتایج این بررسی‌ها که موجب شگفتی کارشناسان شده تایید می‌کند موسسات بهداشت روانی در سراسر این قاره در حفاظت از حقوق افرادی که در این نهادها نگهداری می‌شوند، ناموفق بوده‌اند و هیچ یک از ۷۵ موسسه مورد ارزیابی استانداردهای کامل سازمان ملل در این زمینه را نداشته‌اند.

  با این حال هرچند برخی از این موسسات و نهادها برای آموزش به کارکنان خود در جهت مقابله با بحران‌ها، ایجاد برنامه‌های بازسازی فردی و نیز فراهم کردن امکان دسترسی به حمایت‌های قانونی تلاش‌هایی کرده‌اند اما سایر نهادها حتی در دستیابیِ نسبی به چنین استانداردهایی نیز ناموفق عمل کرده‌اند.

  در این گزارش آمده است بسیاری از بیماران در این موسسات حتی از امکانات اولیه بهداشتی محروم هستند، برخی روی زمین می‌خوابند، پنجره‌های اتاق‌های آنها شکسته است و حتی توالت‌های آنها درب، پرده یا دوش حمام هم ندارد.

  گزارش فوق همچنین نشان می‌دهد اکثر این مراکز مراقبتی ارتباط بیماران خود را با بیرون کاملا محدود کرده‌اند و بیماران فقط با افراد خانواده و تنها در زمان‌های مشخصی اجازه ارتباط گرفتن دارند در حالی که این شرایط خلاف استانداردهای سازمان ملل برای مراکز مزبور است.

  به نوشته روزنامه گاردین، در واقع بسیاری از این مراکز کمکی به توانبخشی بیماران و بازگرداندن آنها به جامعه نمی‌کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ویدئو / قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟ آلوئه ورا : خواص ، طبع و مضرات آلوئه ورا پروفسور سمیعی شهروند افتخاری البرز می‌شود تفاهم ۷‌بندی سازمان بیمه سلامت و انجمن پزشکان عمومی تصمیم سازمان غذا و دارو برای چگونگی عرضه شیرخشک‌های رژیمی افتتاح اولین بیمارستان دندانپزشکی توسط فرمانده سپاه عوامل محیطی چه نقشی در ایجاد سرطان دارند؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.