بیشترین استفاده بانک خون بند ناف در درمان سرطان خون اطفال است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۵, ۱۳۹۷

 • بانك عمومي خون بند ناف پژوهشگاه رويان

  مدیر فنی بانک خون بند ناف رویان گفت: تاکنون ۱۰۵ هزار نمونه خون در بانک خون بند ناف رویان ذخیره‌سازی شده است که بیشترین استفاده آن در درمان سرطان خون اطفال بوده است.

  به گزارش ایسنا، سعید آبرون امروز پنج شنبه، ۵ مهر در کنفرانس علمی یک روزه سلول‌های بنیادی در کردستان، اظهار کرد: بانک خون بند ناف رویان اولین بانک خون بند ناف کشور است که از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد.

  وی افزود: در این بانک تا کنون ۱۰۵ هزار نمونه خون ذخیره‌سازی شده است که در درمان سرطان‌های خون و بیماری‌های خونی اطفال به کار گرفته می‌شوند.

  مدیر فنی بانک خون بند ناف رویان عنوان کرد: در بانک خون بند ناف رویان نمایندگی کردستان هم که از سال ۸۸ آغاز بکار کرده، ۹۰۰ نمونه خون ذخیره‌سازی شده است و امیدواریم این میزان افزایش یابد تا به درمان بیماری‌ها به‌ویژه بیماری‌های اطفال کمک کند.

  وی هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی پزشکان با یافته‌های جدید و دستاوردهای بانک خون بند ناف رویان اعلام کرد و گفت: به خانواده‌ها هم توصیه می‌شود که اقدام به ذخیره‌سازی خون در این بانک کنند و در تامین سلامت فرزندان و خانواده خود تاثیرگذار باشند.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین استفاده از بانک خون در درمان سرطان خون اطفال بوده و نتیجه خوبی هم از آن حاصل شده است.

  آبرون با اشاره به اینکه بانک خون در سراسر کشور نمایندگی دارد، اعلام کرد: خانواده‌ها می‌توانند از طریق اینترنت وارد سایت شده و اطلاعات لازم را کسب کنند یا با مراجعه به دفتر نمایندگی استان، سلامتی را برای خانواده خود ذخیره کنند.

  بر اساس این گزارش، کنفرانس علمی یک روزه سلول‌های بنیادی با محوریت کاربردها، پتانسیل‌ها و چشم‌اندازها با حضور مسئولان و مهمانانی از بانک خون بند ناف رویان برگزار شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پنج عامل پنهان تاثیرگذار بر وزن توصیه ها و تمرین های پشت میز نشینی ناقص‌الخلقه‌های لاکچری/احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز برنامه‌های مدیریت شهری برای کنترل دیابت شهروندان در محله‌های مرکزی پایتخت استفاده از دفترچه بیمه دیگران، خلاف شرع و قانون است علت حساسیت دندان‌ها چیست؟ تاثیر نور خورشید بر سلامت روان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.