به ازای هر ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در کشور یک پزشک عمومی وجود دارد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱۵, ۱۳۹۶

 • علیرضا رئیسی

  معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف از اجرای طرح پزشک خانواده بهبود اقتصاد سلامت، دسترسی آسان به خدمات با کیفیت و ارتقای شاخص‌های سلامت است،گفت: در کشور به‌طور متوسط به ازای هر ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر، یک پزشک عمومی وجود دارد.

  به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در جمع مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهارکرد: طرح پزشک خانواده باید سطوح یک، دو و سه خدمات بهداشتی را پوشش دهد و برای اجرایی شدن این طرح، گسترش پرونده الکترونیک سلامت ضروری و لازم است.

  وی ضمن تقدیر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دلیل اقدامات ارزشمند در حوزه بهداشت یادآور شد: با توجه به اقدامات انجام شده در سطح یک خدمات، باید برنامه ریزی اساسی در سطوح دو و سه نیز انجام شود.

  رییسی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از زنان باردار به پزشک خانواده و مراقبان سلامت مراجعه نکرده‌اند و به طور مستقیم به متخصصان زنان مراجعه می‌کنند بنابراین لازم است که سطوح دو و سه نظام ارجاع نیز فعال شود.

  دکتر سید عباس موسوی – رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران- نیز در این نشست با بیان اینکه طرح پزشک خانواده ابعاد مختلفی دارد و نباید فقط به ویزیت توجه شود،گفت: استان مازندران رتبه پنجم دانشگاه‌ها را از نظر جمعیت دارد و با توجه به این گستردگی جمعیت، ارائه خدمات بهداشتی درمانی با کیفیت، نیازمند تلاش مضاعفی است.

  بر اساس اعلام وبدا وی با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی و توریست پذیری استان مازندران، بر ضرورت توجه بیشتر به پیشگیری در حوزه بهداشت تاکید کرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اینفوگرافی / خوراکی‌های مناسب برای روزه‌داران در سحر و افطار سه روش برای کاهش استرس گزیده‌ای از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در نخستین دوشنبه دیماه زیبایی و سلامتی در نوجوانی سحرخیزها کمتر افسرده می‌شوند عرق نعناع : خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات نعناع درمان بد غذایی بزرگسالان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.