بهره‌برداری خوابگاه مرکز دیالیز استان زنجان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۳, ۱۳۹۷

 • دیالیز

  مدیرکل انجمن کلیوی استان زنجان گفت: خوابگاه مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان زنجان تا ۲۲ آبان‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

  «محمدرضا طهماسبی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که هم‌زمان با هفته بیماران کلیوی طبقه خوابگاه مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان افتتاح خواهد شد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا بود که مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان زنجان تا ۲۲ آبان‌ماه به بهره‌برداری برسد که متأسفانه این مرکز تا آن زمان قابل بهره‌برداری نخواهد بود.

  وی ادامه داد: تاکنون هیچ بیماری در این مرکز به‌علت مشکلات مجوزی که در این زمینه  وجود داشت، پذیرش نشده است اما با برطرف شدن مشکلات در این زمینه این مرکز آماده پذیرش بیمار در این مرکز خواهد بود .

  مدیرکل انجمن کلیوی استان زنجان اظهار کرد: این مرکز در ابتدا با تعداد ۱۰ بیمار و ۳۰ تخت آغاز به کار خواهد کرد و سپس به تعداد ۲۰۰ تخت خواهد رسید .

  طهماسبی افزود: با افتتاح این مرکز ۲۰۰ بیمار دیالیزی شهر زنجان در سه شیفت و سه روز در هفته تحت درمان قرار می‌گیرند.

  وی، ارائه خدمات آموزشی و درمانی به‌صورت کامل و جلوگیری از ورود افراد جدید به چرخه دیالیز را از اهداف مهم راه‌اندازی این مرکز برشمرد.

  مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: با افتتاح این مرکز ۳۰ پرستار که آموزش‌های تخصصی لازم را فرا گرفته‌اند، مشغول به کار خواهند شد و برای ۲۰ نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف جو دوسر جهانگیری: ایران آماده توسعه همکاری با فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر است دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان ساخت این بیمارستان، رحم نکند چرا من خوشحال نیستم؟ مشکل من چیست؟ ناگفته‌های دادگاه پارازیت به روایت شاکی پرونده انتشار رایگان یک نشریه برای افزایش دانش حوزه سلامت موسیقی کلاسیک و فشار خون

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.