بهره‌برداری از ۳۱۰۰ پروژه بهداشتی تا پایان سال

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

 • رئیسی. معاون وزیربهداشت

  معاون بهداشت وزیربهداشت گفت: ۶۲۰۰ پروژه در حوزه بهداشت تعریف شده است که ۴۲۰۰ پروژه تا هفته دولت سال ۹۷ بهره برداری می‌شود. از این تعداد بیش از ۳۱۰۰ پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

  .به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت در چهارسال گذشته،اظهار کرد: سالها به دلیل برخی محدودیت‌ها به این حوزه توجه زیادی نشد، اما هم اکنون در حوزه سلامت شاهد اتفاقات خوبی درکشور و استان خوزستان هستیم. ۱۶۲ پروژه برای استان خوزستان تعریف شده که اجرای ۷۲ مورد آغاز شده و امروز شاهد افتتاح بخشی از این پروژه‌ها هستیم. با این پروژه‌ها که میانگین پیشرفت آنها بالای ۶۰ درصد است، نیازهای منطقه خوزستان در حوزه بهداشت در سطح اول بر اساس استاندارهای تعریف شده، برطرف می‌شود.

  معاون بهداشت با تاکید بر اینکه مناطق کمتر برخوردار در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: با کمک استاندار خوزستان این پروژه‌ها عملیاتی می‌شوند؛ زیرا براساس تفاهم‌نامه بخشی از اعتبارات به عهده استان خوزستان، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و وزارت بهداشت است و ما سهم خود را قطعاً تخصیص خواهیم داد.

  رئیسی با اشاره به استقرار پزشک در تمام مناطق کشوراظهارکرد:  سال ۹۲ حدود ۴۶ درصد مراکز روستایی پزشک داشتند که امروز این رقم به بیش از ۸۶ درصد رسیده‌ است. ۶۲۰۰ پروژه نیز در حوزه بهداشت تعریف شده که ۴۲۰۰ پروژه تا هفته دولت سال ۹۷ بهره برداری می‌شود.از این تعداد بیش از ۳۱۰۰ پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. سایر  پروژه‌ها نیز پیشرفت ۵۰ تا ۶۰ درصدی دارند.

  معاون وزیربهداشت با بیان اینکه برای برطرف شدن آلودگی هوا در کلانشهرها همه باید دست به دست هم دهند، اظهارکرد: در حال حاضر بحث سیگار و مالیات بر سیگار در مجلس مطرح است. متاسفانه در کشور مصرف دخانیات سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان بر سلامت تحمیل می‌کند. فقط افغانستان است که در دنیا پایین‌تر از ما مالیات بر سیگار دریافت می‌کند. این معضل یعنی ترویج تولید سیگار و بیماری.

  وی همچنین اظهار کرد: ترکیه ۸۴ درصد و ایران کمتر از ۱۰ درصد  مالیات بر سیگار دریافت می‌کند. از سال ۸۵ تا الان سالیانه باید ۱۰ درصد به مالیات بر سیگار افزوده می‌شد. اگر این مالیات ۳۰ درصد بود، می‌توانستیم  ۱۲ هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت وصولی داشته‌ باشیم.

  به گزارش وبدا رئیسی با اشاره به ناکافی بودن بودجه طرح شده برای برنامه پزشک خانواده، اظهارکرد: سال ۹۵ بودجه ما در پزشک خانواده شهری ۲۰۰۰  میلیارد تومان بود. این بودجه در سال ۹۶ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شد و سال ۹۷ هم نیز همین رقم تکرار شد.  با این پول نمی‌توان کارهای بزرگی انجام داد. ما از طریق نمایندگان مجلس حمایت‌های زیادی شدیم. با این حمایت‌ها می‌توان کارهای بزرگتر انجام داد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  درمان غیرتهاجمی سرطان با ترکیب گرما درمانی و نانو فناوری نشانه‌های اولیه ایدز در مردان "تحول سلامت" برای "تغذیه" چه کرد؟ ۵ راهکار برای جلوگیری از پوکی استخوان افزایش تولید پلاکت به ۱٫۳ میلیون واحد/ توسعه مراکز پیوند به ۹ منطقه شرکت‌های دارویی، اعتبارات ارزی تسویه‌ نشده را اعلام کنند قاچاق غذا کاهش یافت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.