برای مواجهه با پدیده سالمندی، آماده باشیم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۴, ۱۳۹۷

 • سید محمد هادی ایازی

  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه باید برای مواجهه با پدیده سالمندی آمادگی داشته باشیم، گفت: در این راستا در سیاست‌های کلی به اجتماعی شدن سلامت توجه اساسی شده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر محمد هادی ایازی در مراسم راه‌اندازی و افتتاح همزمان ۲۸۶ کانون سلامت محله که در سالن آیت الله کوهستانی علوم پزشکی مازندران برگزار شد، کانون سلامت  را به عنوان نقطه آغاز مشارکت های ساختارمند مردمی در حوزه سلامت دانست.

  وی گفت: در حال حاضر ۲۳.۶ درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند که ۱۲ درصد را مردان و ۱۶ درصد بانوان را شامل می‌شود.

  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد: ایران طی دو تا سه دهه اخیر جز  سالمندترین کشورها قرار گرفته که این امر لزوم برنامه‌ریزی برای ارتقای سلامت را بیش از پیش دوچندان کرده است.

  ایازی همچنین گفت: باید برای مواجه شدن با پدیده سالمندی آمادگی داشته باشیم و در این راستا در سیاست های کلی به اجتماعی شدن سلامت توجه اساسی شده است.

  وی کانون سلامت را نقطه آغاز مشارکت‌های ساختارمند مردمی بیان کرد و گفت: در سیاست های کلی نظام سلامت نیز بر مشارکت ساختارمند توجه شده است، زیرا هر ایرانی باید به فکر سلامت خود و خانواده‌اش باشد.

  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: بخشی از ابعاد سلامت به فرد، سبک زندگی، روابط اجتماعی و سازمان‌ها و نهادهای موجود در جامعه بازمی‌گردد و باید برای ارتقای شرایط زندگی و سلامت مردم تلاش کرد.

  ایازی با عنوان اینکه برای کاهش آسیب های سلامت تلاش کنیم، افزود: متاسفانه روز به روز سرمایه اجتماعی و سلامت وضعیت بدتری پیدا کرده و برای توفیق نظام سلامت باید به سمت مردم و جامعه حرکت کرد.

  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه مدیران نظام سلامت ۲۵ درصد در ارتقای سلامت نقش آفرینی دارند، افزود: نقش کانون‌های سلامت در ارتقای سلامت مهم و اثرگذار خواهد بود.

  ایازی با بیان اینکه کانون سلامت، تشکلی اجتماع محور است، هدایت ظرفیت‌های مردمی و سازمان دهی مردم در حوزه های سلامت را از اهداف کانون های سلامت محله عنوان کرد و گفت: در محلات شهری و روستایی باید شکل گیری و نهادینه سازی مشارکت صورت گیرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۴ گیاه دارویی برای افزایش میل جنسی خطر"سندروم آنفلوآنزا" در تابستان/ایران روی کمربند "تب کریمه کنگو" خطر شیوع بیماری‌های گرمسیری در اروپا پیش بینی قد کودک در آینده موارد استفاده از سلولهای بنیادی قند میوه ها چقدر است؟ درج مارک ایرانی بر تجهیزات پزشکی چینی صحت ندارد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.