بادمجان مفید برای دیابتی ها

 • دسته بندی : زناشویی, سلامت, گیاه بادمجان
 • تاریخ : مرداد ۲, ۱۳۹۷
 • بادمجان مفید برای دیابتی ها

   

  در قرن پنجم پیش از میلاد در کشور چین به عمل آمد. کشورهایی مانند آفریقا و ایتالیا در قرون وسطی به کشت گیاه بادمجان پرداختند. در حال حاضر، این گیاه در کشورهای ایتالیا، ترکیه، مصر، ژاپن و چین به عمل می آید.

  ۱) هر چند که آهن برای فعالیت های بیولوژیکی بدن لازم است، اما تراکم بیش از حد آهن مفید نیست و می تواند آثار مضری برای بدن داشته باشد. تراکم زیاد آهن باعث افزایش تولید رادیکال های آزاد می شود که خطر بیماری قلبی و سرطان را افزایش می دهد. بنابراین ضروری است که آهن اضافه (برای کاهش تولید رادیکال های آزاد) از بین برود و از بدن خارج شود. این کار توسط ماده ای به نام «Nasunin» موجود در بادمجان انجام می گیرد.

  ۲) Nasunin: این آنتی اکسیدان قوی مانع از هر نوع صدمه رسیدن به سلول های پرده مغز می شود.

  ۳) این گیاه عملکرد ضدمیکروبی و ضدویروسی دارد.

  ۴) بادمجان سرشار از فیبرهای غذایی است که برای عملکرد درست دستگاه گوارش مفید است و با بیماری های قلبی عروقی نیز مقابله می کند.

  ۵) پتاسیم موجود در آن برای بدن مفید است و نقش حیاتی در تنظیم فشار خون بدن دارد.

  ۶) بادمجان کم کالری و دارای رطوبت بالاست و مصرف آن برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، موثر است.

  ۷) میزان پایین کربوهیدرات و میزان بالای فیبر برای کاهش گلوکز در بیماران دیابت نوع ۲ مفید است. در اصل این میوه به عنوان کنترل کننده طبیعی دیابت به حساب می آید.

   

  منبع: روزنامه خراسان

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آخرین آمار مصدومان زلزله تهران ابراز نگرانی شدید از سلامت آب شهرستان بابل یوگای خنده؛ بخندید و شاد باشید مرگ سالانه ۳۳ هزار اروپایی به دلیل مقاومت آنتی‌بیوتیکی سبک زندگی اشتباه برای سلامت مدل مو جدید مردانه با اسم ۲۰۱۸ ، مدل مو مردانه ۹۷ تشخیص مزاج خود (بلغمی،دموی،صفراوی،سوداوی)

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.