انواع اسهال و آشنایی با علل آن

 • دسته بندی : بیماری ها و درمان, درمان اسهال, زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۱۹, ۱۳۹۶
 • انواع اسهال و آشنایی با علل آن گرداوری شد

  انواع اسهال و آشنایی با علل آن

  اسهال انواع مختلفی دارد. معمولا بر اساس عامل ایجاد اسهال ، علائم و نام آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اسهالی که از نوع اسهال آبکی وبایی باشد ، به دلیل وجود باکتری به نام ویبریوکلرا به وجود می آید. این نوع از اسهال بسیار آبکی است و برخی از موارد نیز ممکن است که با آسیب به روده ها و دفع اندکی خون همراه باشد. علاوه بر باکتری ها ویروس هایی همانند روتا ویروس ها نیز می توانند عاملی برای بروز اسهال باشند. علاوه بر آنها برخی از موارد حضور انگل ها با علائمی همچون اسهال تشخیص داده می شود.

  از بین باکتری ها می تواند به برخی از مهم ترین و شایع ترین آنها که نقش زیادی در اسهال دارند اشاره نمود ، این باکتری ها عبارتند از : اشرشیاکلی ، سالمونلا انتریتیدیس ، کامپیلوباکتر و شیگلا.

  اسهال می تواند با توجه به شرایط و وضعیتی خاص به وجود آید. به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل تجربه یک استرس شدید به اسهال مبتلا می شود. استرس های ناشی از مصاحبه یا آزمون بزرگ می تواند دلیلی برای آن باشد. همچنین تغییر در شرایط رژیم غذایی و مصرف غذایی که با معده و روده های ما سازگار نیست ( همانند فست فود ها یا غذاهای رستورانی ) می تواند عاملی برای اسهال باشد.

  برخی از مواقع مسافرت های طولانی مدت در فصل تابستان و قرار گرفتن در گرمای بسیار شدید می تواند به عاملی برای این بیماری تبدیل شود. همچنین استفاده از غذاهایی که در رستوران های جاده ای تهیه می شود می تواند مسمومیت شما را به همراه داشته باشد که یکی از علائم مسمومیت اسهال و تهوع و استفراغ خواهد بود. بنابراین اگر قصد سفر دارید ، سعی کنید که غذاها را خودتان و به صورت تازه تهیه نمایید و از مصرف غذاهای فرآوری شده و آماده خودداری کنید.

  برخی از مواقع شلی مدفوع می تواند به دلیل مصرف غذایی خاص در شما رخ دهد. برخی از افراد روده هایی دارند که نسبت به پروتئین موجود در شیر حساسیت نشان می دهد و توانایی هضم آن را ندارند. بنابراین این افراد با علائمی خاص از طریق سیستم گوارش حساسیت بدن خود را نشان می دهند. حساسیت های گوارشی طیف وسیعی از علائم را شامل می شود که یکی از آنها اسهال خواهد بود.

   

 • 0
 • مطالب مرتبط

  علت لکه های سفید روی دندان + ۱۱ راه درمان خانه‌ی شما چگونه می‌تواند مضطرب‌تان کند؟ چگونه مشکلات تنفسی را در کودکان درمان کنیم؟ عفونت های رایج در طول دوران بارداری چیست؟ شقاقل و آشنایی با خواص آن ویتامین بیوتین چیست؟ مدل های جدید مانتو کوتاه سنتی…

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.