اقدام برای مقابله با مارگزیدگی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ لزوم جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۱۶, ۱۳۹۷

 • زلزله کرمانشاه

  نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه برای مقابله با هرگونه مارگزیدگی و عقرب گزیدگی، از حشره کش‌ها و جونده کش‌ها در مناطق زلزله‌زده استفاده شده است، گفت: سرم‌های ضدمارگزیدگی و ضدعقرب گزیدگی نیز در مراکز بهداشت در این مناطق به میزان کافی یافت می‌شود.

  به گزارش ایسنا، دکتر طیب قدیمی با تاکید براینکه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه هیچگونه بیماری واگیرداری شیوع پیدا نکرده است، تصریح کرد: تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت، به علاوه بیمارستان ها، درحال آماده‌باش هستند و درصورت بروز هرگونه مشکل یا بیماری تمهیدات لازم را انجام خواهند داد. 

  نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله زده با بیان اینکه روند پیشرفت و توسعه خانه‌های بهداشت و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده طبق برنامه پیش بینی شده در جریان بوده و وضعیت مناسبی دارد، اظهارداشت: تنها مشکلی که در مناطق زلزله زده کرمانشاه چالش برانگیز بوده و خطر بروز سالک را فراهم می‌کند، جمع آوری نخاله‌های ساختمانی در روستاها است که شهرداری و بنیاد مسکن در این باره قول مساعد داده و همکاری‌های لازم را ارائه خواهند داد. 

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، قدیمی با اشاره به اینکه برای مقابله با هرگونه مارگزیدگی و عقرب گزیدگی، از حشره کش‌ها و جونده‌کش‌ها برای دفع این موجودات در مناطق زلزله‌زده استفاده شده است، گفت: سرم‌های ضدمارگزیدگی و ضدعقرب گزیدگی نیز در مراکز بهداشت در این مناطق به میزان کافی یافت می‌شود و مردم مناطق زلزله‌زده از حیث گزیدگی توسط موجودات موذی و گزنده در فصل تابستان در امان خواهند بود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ویدئو / افتتاح خط تولید «هالو فایبر صافی دیالیز» در استان البرز خواص چای سبز برای مغز و بهبود سلامت آن سلامت در ایران وضعیت ایده‌آل ندارد اختلال های روانی شایع زنان شهردار جدید تهران کیست؟ اقدام برای حذف دفترچه بیمه در بیمارستان‌ها/ کاهش متقاضی "بیمه سلامت رایگان" در تهران جایگاه شهید مطهری در بین دانشگاهیان بسیار خالی است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.