اقدام برای مقابله با مارگزیدگی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ لزوم جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۱۶, ۱۳۹۷

 • زلزله کرمانشاه

  نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با بیان اینکه برای مقابله با هرگونه مارگزیدگی و عقرب گزیدگی، از حشره کش‌ها و جونده کش‌ها در مناطق زلزله‌زده استفاده شده است، گفت: سرم‌های ضدمارگزیدگی و ضدعقرب گزیدگی نیز در مراکز بهداشت در این مناطق به میزان کافی یافت می‌شود.

  به گزارش ایسنا، دکتر طیب قدیمی با تاکید براینکه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه هیچگونه بیماری واگیرداری شیوع پیدا نکرده است، تصریح کرد: تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت، به علاوه بیمارستان ها، درحال آماده‌باش هستند و درصورت بروز هرگونه مشکل یا بیماری تمهیدات لازم را انجام خواهند داد. 

  نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در مناطق زلزله زده با بیان اینکه روند پیشرفت و توسعه خانه‌های بهداشت و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده طبق برنامه پیش بینی شده در جریان بوده و وضعیت مناسبی دارد، اظهارداشت: تنها مشکلی که در مناطق زلزله زده کرمانشاه چالش برانگیز بوده و خطر بروز سالک را فراهم می‌کند، جمع آوری نخاله‌های ساختمانی در روستاها است که شهرداری و بنیاد مسکن در این باره قول مساعد داده و همکاری‌های لازم را ارائه خواهند داد. 

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، قدیمی با اشاره به اینکه برای مقابله با هرگونه مارگزیدگی و عقرب گزیدگی، از حشره کش‌ها و جونده‌کش‌ها برای دفع این موجودات در مناطق زلزله‌زده استفاده شده است، گفت: سرم‌های ضدمارگزیدگی و ضدعقرب گزیدگی نیز در مراکز بهداشت در این مناطق به میزان کافی یافت می‌شود و مردم مناطق زلزله‌زده از حیث گزیدگی توسط موجودات موذی و گزنده در فصل تابستان در امان خواهند بود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سرخط خبرهای مهم اداره اجتماعی ایسنا تاثیر بیماری‌ لثه در خطر ابتلا به آلزایمر تعیین تکلیف داروهای تک‌نسخه‌ای/ چرایی اختلال در "توزیع و عرضه" دارو شبکه های اجتماعی و افسردگی چگونه در مدت زمان کم لاغر شویم؟ آخرین آمار جانباختگان مسمومیت با الکل موفقیت محققان کشور در تولید موش‌های هموفیلی/تلاش برای توسعه روش‌های ژن‌درمانی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.