افزایش هزینه‌ سلامت خانوار

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۹, ۱۳۹۷

 • دفاتر خدمات سلامت

  سهم پرداخت‌های دیگران یعنی دولت و شرکت‌ها از هزینه‌های سلامت ١٨,٥٤ درصد و سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوارها هم ٢.٧٨ درصد افزایش داشته است.

  به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز آمار و جداول حساب‌های ملی سلامت ١٣٩٥ با طرح تحول سلامت روند کاهش سهم پرداخت از جیب خانوار ادامه پیدا کرده و به رقم ٣٥,٦٦ رسیده است. این جداول تحولات هزینه‌های سلامت را از سال ١٣٨٠ تا ١٣٩٥ یعنی برای ١٦ سال متوالی از مسیر داده‌ها و اطلاعات آماری، حساب‌های ملی، حساب‌های اقماری، جداول آماری و سری‌های زمانی نشان می‌دهد.

  این جداول نشان می‌دهد که سهم پرداخت از جیب خانوار از ٥٦,٩٧ درصد در سال ١٣٨٠ پس از فراز و نشیب‌های بسیار در سال ١٣٩٥ به ٣٥.٦٦ درصد رسیده است؛ یعنی طی ١٦ سال معادل ٢١.٣١ درصد کاهش یافته است. در مقابل ١٨.٥٤ درصد سهم پرداخت‌های دیگران یعنی دولت و شرکت‌ها و ٢.٧٨ درصد سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوار افزایش یافته است.

  گفتنی است، این جداول کل که مخارج انجام شده برای سلامت انسان‌ها در کشور را نشان می‌دهد و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی تهیه شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص قهوه برای افسردگی آزمایش‌های جدید وزارت بهداشت برای پیشگیری از تولد نوزادان «پروانه‌ای» شیوع عفونت ویروسی در هند قربانی گرفت بوی بد دهان از چیست؟ اعطای مدال افتخار دولت قزاقستان به وزیر بهداشت بالشی که صدای خر و پف را کاهش می‌دهد! خواص برنج چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.