افزایش شمار تخت‌های زایمانی گلستان با امکان حضور همراه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۱۶, ۱۳۹۷

 • زایمان

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش شمار تخت‌های زایمان به‌صورت اتاق‌های مجهز تک نفره با امکان حضور همراه (LDR) در استان خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر «عباس بدخشان» اظهار کرد: بیماریهای قلبی، پره‌اکلامپسی و اکلامپسی از جمله مواردی است که مادران باردار پرخطر را در استان تهدید می‌کند.

  وی از نجات بیش از ۲۰۷۶ مورد مادر باردار پرخطر در گلستان در سال گذشته خبرداد.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: بیشترین آمار نجات مادران باردار پرخطر با ۱۳۱۱ مورد در بیمارستان صیاد گرگان و ۵۳۵ مورد در بیمارستان شهدای گنبدکاووس بوده است.

  بدخشان از مادران باردار خواست با مراجعه به موقع به مراکز بهداشتی درمانی و انجام مراقبت‌های پیش و حین بارداری از سلامت خود و نوزاد اطمینان حاصل کنند.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: با مداخلات صورت گرفته شاهد کاهش حدود ۵ درصدی سزارین در استان بودیم و اغلب کاهش موارد سزارین مربوط به زوج‌های جوان بوده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مزایا و حقایقی در مورد چربی های تک غیر اشباع دستور جمع‌آوری دو مکمل تقلبی تبلیغی در فضای مجازی نقش ویروس "هرپس" در بیماری آلزایمر پائیز زیبا با دردسرهای آنفلوآنزایی آن پایان عملیات پزشکی حج ۹۷/ فوت ۱۰ نفر در حج امسال و کاهش محسوس نسبت به سال گذشته نیاز ساکنان "زرند" به بیمارستان/ پیمانکاران همت کنند فوت سالیانه ۳۰۰۰ نفر به دلیل آتش‌سوزی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.