افزایش جهانی مبتلایان به سرطان طی یک دهه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۴, ۱۳۹۷

 • سرطان

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد موارد ابتلا به سرطان در سراسر جهان در مدت یک دهه حدود یک سوم افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه هر ساله بیماری تعداد بیشتری از مبتلایان به سرطان تشخیص داده می‌شود، اظهارکردند: این افزایش موارد تشخیص بیماری در کنار بالا رفتن نرخ امید به زندگی موجب می‌شود تعداد بیشتری از افراد در طول دوره زندگی‌شان به این بیماری دچار شوند.

  به گفته محققان افزایش موارد ابتلا به سرطان‌های پوست، ریه و روده نگران کننده است زیرا تا حدود بسیار زیادی می‌توان با تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی و خودداری از مصرف سیگار از آن پیشگیری کرد.

  آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان، ۱۷.۲ میلیون مورد ابتلا به سرطان و ۸.۹ میلیون مورد فوت بر اثر این بیماری به ثبت رسیده است. به گفته محققان در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶، موارد جدید ابتلا به سرطان افزایش ۲۸ درصدی داشته است که می‌تواند از بالا رفتن میانگین سنی جمعیت و پیشرفت در روند تشخیص بیماری ناشی شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت بیشترین موارد ابتلا به سرطان در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط گزارش شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  هشدار درباره موارد غیرضروری جراحی لوزه در انگلیس شواهد بیشتر از ارتباط چاقی با مرگ زودرس تمرینات آمادگی جسمانی برای اسکی نظارت "تعزیرات" بر انبارهای دارو / "داروفروشی" پزشکان، ممنوع برنج‌های هندی و تایلندی سالم‌اند؟ تاثیر عادات روزانه بر سوخت و ساز بدن چگونه جلوی نوسانات وزن را بگیریم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.