افتتاح پروژه‌های درمانی و بهداشتی استان خوزستان با حضور وزیر بهداشت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۴, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  در سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان چندین پروژه درمانی و بهداشتی در شهرهای این استان افتتاح و به بهره‌داری رسید.

  به گزارش ایسنا، به نقل از سایت وبدا، به منظور تسهیل در روند خدمت رسانی به بیماران، بخش ۲ آنژیوگرافی و همچنین بخش NICU و بستری نوزادان در بیمارستان دکتر گنجویان دزفول با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید. 

  بخش آنژیوگرافی ۲ بیمارستان بزرگ دزفول در مساحتی بالغ بر ۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۳ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومانی در فضای بیمارستان تاسیس و به بهره برداری رسید.  

  این بخش به منظور تکمیل بخش اول آنژیوگرافی در بیمارستان بزرگ احداث شده تا با توجه به حجم بیماران و شمار جراحی های قلب باز در این بیمارستان، روند درمان بیماران با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود. 

  گفتنی است، افتتاح بخش جدید آنژیوگرافی به علاوه بخش قبلی، برای خدمات رسانی به جمعیتی در حدود ۲ میلیون نفر احداث شده و به بهره برداری خواهد رسید.

  همچنین بخش NICU و بستری نوزادان نیز در مساحتی بالغ بر ۷۶۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومانی در بیمارستان بزرگ دزفول احداث و به بهره برداری رسیده است. 

  بخش NICU این بیمارستان ۱۴ تخت و بخش بستری جدید نوزادان نیز دارای ۲۵ تخت بستری است.

  دکتر هاشمی همچنین از مجتمع زنان و زایمان حضرت زینب(س) این بیمارستان که در زمینی با زیربنای ۷۵۰۰ متر مربع در دو طبقه در حال ساخت است، بازدید کرد.

  این پروژه با ظرفیت ۱۱۰ تخت بستری، تسهیلات زایمانی، مراقبت های ویژه نوزادان و اتاق عمل است که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی یا زهرا(س) دزفول با حضور وزیر بهداشت

  به گزارش ایسنا، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی یا زهرا (س) دزفول نیز امروز در مساحتی بالغ بر ۲۰۰۰ متر مربع احداث شد.

  ساخت و تجهیز این مرکز بالغ بر ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته و آماده خدمت رسانی و پوشش خدمات تخصصی و فوق تخصصی به ۲۰۰ هزار نفر در جنوب شهر دزفول است.

  گفتنی است در این مرکز، تمامی خدمات تخصصی و فوق تخصصی در زمینه گوارش، کبد، داخلی، قلب، عفونی، ریه، اطفال، نوزادان و داروخانه ارائه خواهد شد.

  دکتر هاشمی همچنین از پروژه بیمارستان در حال ساخت ۴۰۰ تختخوابی غدیر که در محل بیمارستان یازهرا(س) دزفول در حال احداث است، بازدید کرد.

  افتتاح مرکز تصویربرداری و سی تی اسکن افشار

  بهره‌برداری از تصویربرداری و سی تی اسکن افشار دیگر پروژه افتتاح شده با حضور وزیر بهداشت است .

  این مرکز در مساحتی بالغ بر ۲۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در فضای بیمارستان بزرگ دزفول احداث و تجهیز شده است.

  براساس این گزارش، مرکز تصویربرداری و سی تی اسکن افشار با هزینه شخصی دکتر آیتی، پزشک رادیولوژیست، احداث شده و شامل خدمات سی تی اسکن، رادیولوژی، سونوگرافی، ماموگرافی و تصویربرداری OPG بوده و اولین مرکز تصویربرداری سرپایی تصویربرداری در سطح استان خوزستان است.

  گفتنی است، خدمات این مرکز با تعرفه دولتی ارائه می شود.

  افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت خیرساز شهرستان دزفول

  مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دزفول که با همت خیرین احداث و تجهیز شده است نیز امروز با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید. 

  مرکز خدمات جامع سلامت خیرساز مرحوم حاج حسن عیدی در مساحتی بالغ بر ۵۲۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان در منطقه سنجر دزفول احداث و آماده بهره برداری است. 

  گفتنی است، خدماتی که در این مرکز ارائه می شود، شامل خدمات بهداشتی اعم از واکسیناسیون، غربالگری و کنترل جمعیت و سایر خدمات بهداشتی بوده و جمعیتی در حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر را تحت پوشش خواهد داشت. 

  براساس این گزارش، مرکز خدمات جامع سلامت خیرساز شماره ۲ دزفول به همت حاج محمدرضا رفیعیان نیز در مساحتی بالغ بر ۹۰۰ متر مربع احداث شده و شامل خدمات بهداشتی و خدمات اولیه دندانپزشکی است. 

  این مرکز آماده خدمت رسانی به جمعیتی بالغ بر ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر در شهرستان دزفول است.

  در این مرکز، سه یونیت دندانپزشکی، خدمات پزشکی، مامایی، مراقبت سلامت، بهداشت محیط و حرفه ای، سلامت روان، مشاوره تغذیه و واکسیناسیون انجام می شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وارنیش تراپی چیست؟ چه کسانی باید واکسن "آنفلوآنزا" و "ذات‌الریه" بزنند؟ ضرورت رعایت اصول سلامت روان در محیط کار کنترل ابتلا به ایدز از طریق اعتیاد تزریقی به دنبال اجرای برنامه "کاهش آسیب" علت کمبود داروی بیماران تالاسمی‌/دستور توقف مقطعی صادرات دسفرال داخلی کشنده ترین سرطانها را بشناسید دئودورانت چیست؟ + طرز تهیه دئودورانت خانگی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.